şükela:  tümü | bugün soru sor
62 entry daha
 • gezi olayları kapitalist sisteme bir başkaldırı, bir komünizm sosyalizm propagandası değildi. gezi, adaletsizliğe karşı bir başkaldırıydı. orada çevreyi koruyan birkaç gence uygulanan orantısız müdahale start verdi bu direnişe. yani geziye katılan herkes sermaye düşmanıdır diye bir durum yok.
  erkan bey'in blogunda gezi olayları için yazdığı yazıyı okuyan da onun ne sebepten orada olduğunu çok iyi anlar.
  coca cola reklamında oynamış, çok da iyi etmiş. adam oyuncu, reklamda da oynayacak dizide de filmde de. para kazanma yöntemi yani mesleği bu adamın. devlet kanalında yayınlanan ve sapına kadar milliyetçi sakarya fırat dizisinde de oynadı hem de muhteşem bir oyunculuk sergiledi. bu demek değil ki adam hükümet yandaşı veya kapitalist düzenin yılmaz savunucusu. bu adamın geziciliği nerde kaldı diyemezsiniz. mehmet ali alabora banka reklamında oynadığında da yaptınız aynı şeyi. o zaman sen de para kazanma kardeşim, kapitalist düzenin bir parçası olma.
  ama bunu yapanlar yandaş bir şirketten büyük bir iş teklifi geldiğinde balıklama atlayabilir mesela, hiçbir beis görmezler. elalemi de sırf işini yapıyor diye yerden yere vururlar.
  kola da içiyorsun bankaya paranı da yatırıyorsun güzel kardeşim, insanlara bunu yapma.

  tanım: coca cola reklamında çok tatlı olmuş oyuncu kişisidir.

  edit: ufak tefek düzeltmeler ve imla.
137 entry daha