şükela:  tümü | bugün soru sor
22 entry daha
 • zerkalo ve stalker den görüntülerle ve iki güzelim ahmet kaya şarkısı ile süslü güzel film. bir de sanırım tansu biçer' e aşık oluyorum. bu entrye aşkı karıştırmadığımı ve bol spoiler içerdiğini belirterek devam ediyorum...

  şimdi, film zaten koca istanbulda az sinemada var, benim şansım filmin geçtiği çevrelere yakın beyoğlunda izlemek oldu. filmden çıkınca hala içindeymişim gibi oldu. güzeldi. duru anlatım hani o yazar amcanın kitabıyla bahsedilen gecekondu da yaşıyormuş hissi uyandı bende de.

  neden tarkovski olamıyorum' un cevabı ise filmin başlarında sürekli çalan telefon sesidir dedim ya. bir susmadı.
  bahadırı en iyi anlayan fotoğraf meraklısı abisidir diye düşünüyorum, o plaza kadını kılıklı sevgilisini hiç savunamıyorum bu konuda. ama ayrılık konuşmasında "ilişkinin devamı için elimden geleni yaptığımı inanmaya ihtiyacım var"lı cümlelerini beğendim ama. arkadaşlarına gelince bildiğin ahmet kaya yaşıyor geyiğinden sonra lost çok bozdu abi ya' filan beklemedim değil. ana-baba ilişkileri vs çok normal ve olağandı.

  stalkerden hatırladığım, herşeyi -çanta- bırakıp yollarına devam etmeleri ve ihtiyaçlarının bir şekilde giderileceğine dair bir sahne vardı ilk aklıma gelen ve stalkerin doyumu. bahadırı bunun neresine koymalıyım.
  zerkalo da ise bol soyut anlatım. açıkçası sanırım neden tarkovski olamıyorum' da bol metafor bekliyordum. varsa da ben göremedim. yine de güzel bir filmdi.
28 entry daha