şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
 • iki tane başyapıt arasında kaldığı için (peace sells - rust in peace) kanımca geri plana atılmış megadeth albümüdür. ismi geçenler kadar olmasın ama kapağını görünce önümüzü iliklememiz gereken albümlerden olduğunu düşünüyorum. albüm hakkında çeşitli yararlı bilgiler;

  -peace sells albümünün gazından olacak albüm yayınlandıktan sonra bir ay içinde 400.000 tane satmıştır.

  -set the world afire dave mustaine'in megadeth için yazdığı ilk şarkılardan biridir ve aslında şarkının ilk ismi megadeth'dir. (grubun ismi o sıralar mechanix olarak düşünülmektedir.) ancak sonra dave şarkıyı bir sebepten geri plana atmış ve bu albüm yayınlanana kadar kullanmamıştır.

  -502 ismini alkollü araç kullanan sürücüler için polisler tarafından kullanılan koddan almıştır.

  -liar şarkısında dave mustaine'in anasına-bacısına küfür ettiği, ağzına geleni saydığı kimse bir önceki albümün (peace..) gitaristi chris poland'dır. anasının bacısının bir günahı var mı bilmiyorum ama chris'in günahı mustaine'in ekipmanını satıp kendisine uyuşturucu almaktır. doğal olarak gruptan kovulmuştur ancak ne hikmetse the system has failed (2004) albümünde gitarda yine kendisi vardır.

  -megadeth'in en unutulmaz şarkılarından ın my darkest hour cliff burton hakkında değildir. ancak cliff burton'un ölüm haberinin verdiği ruh haliyle yazılmıştır.

  -hook in mouth pmrc (parents music resource center)'nin şarkı sözlerini sansürlemeye çalışıp durması hakkında yazılmıştır.

  -albümde yer alan sex pistols'tan anarchy in the uk cover'ı grubun ilk tercihi değildir. grup aslında yine pistols'tan problems cover'ını yapmak istemiş, sonradan vazgeçmiştir. (bahsi geçen cover sonraları hidden treasures'da boy göstermiştir.) pistols'tan johnny rotten şarkının sözlerini dave mustaine'e vermeyi kabul etmediği için, dave duyduğunu söylemiş, bu da şarkı sözlerinde çeşitli yanlışlıklara neden olmuştur. eskiden grubun tüm konserlerinde çalınan şarkı dave mustaine dini bütün bir insan olduktan sonra çalınmamaya başlamıştır.

  -albümün turnesinde megadeth avrupa'da kreator ve overkill ile, amerika'da ise ronnie j. dio ile turlamıştır.

  -megadeth'in risk ve öncesi bütün albümlerinde olduğu gibi bu albümde de "the original sound version is now out of print" durumu mevcuttur, yani ilk baskısı tükenmiştir. (bizim evdekine baktım, tükenmemişti gerçi) remasterları ise artık fahiş fiyatlardan (58) satılmaktadır. hala bir yerlerde 19'a filan mevcut (özellikle internette)birkaç yıla o da kalmaz, o yüzden rock/metal ilgi alanınıza giriyorsa, albümü gördüğünüz yerde önce önünüzü ilikleyin, sonra da tereddütsüz satın alın.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap