şükela:  tümü | bugün soru sor
16 entry daha
 • geleneksel fitness severler tarafından beğenilmeyen ıslak alman teknolojisi.
  bir outdoor insanı olarak spor salonları ile ilişkimi uzun zaman önce kestim. zaten kaydolup kaydolup gitmeden adamları zengin eden kalabalık topluluktanım.
  daha önce fizik tedavi gördüğüm için bahsedilen akımın nasıl bir etkisi olduğunu tahmin edebiliyordum. aynı şekilde çalışan masaj aletleri vs. de var ve inanılmaz başarılı. kafayı kırdım başladım sonuç olarak. ilk iki seansta çok yorulmadım ama üçüncü seans itibariyle çıktıktan sonra kasların ciddi çalıştığını hissediyorum. pişman değilim.

  ha tabi ben de isterim gideyim iki günde bir spor salonuna, ya da havuza. iki saat çılgınlar gibi çalıştırayım vücudu ama yokluk işte.. bu da hiç yoktan iyidir.

  sistem nasıl çalışıyor: özel bir giysisi var, sadece spor ayakkabınla gidip onu giyiyorsun. üstüne bir de kablolara bağlı yelek filan var, onları giyiyorsun. özel hocayla çalışıyorsun. farklı kas gruplarına yönelik, her seviyede değişen egzersizler yaptırıyor. bazen akım esnasında durup akım yokken çalışıyorsun, bazen tam tersi. her ikisi de zor. yani öyle kablolara bağlanayım kilo vereyim gibi bi olayı yok. kıçından ter akıyo.
  anladığım kadarıyla egzersizler gitgide ağırlaşıyor. bi de hocayla birebir çalışmanın güzel tarafı, hangi kaslar zayıf, nereye yoğunlaşmak gerek kolay takip ediyor.
  şimdilik gayet başarılı. süreç sonunda etkilerini bekleyip görücez.

  etkileri hakkında edit: valla ilk başladığımda çok bişey olmaz bundan diye diyetime hiç dikkat etmedim. adeta nutella banyoları yapıyordum. 10. seansa doğru e madem bu kadar koşturuyoruz bari bi işe yarasın diye azıcık dikkat ettim (yani nutella yemedim). sonuçta 16 seans sonunda kilo vermedim, fakat kas- yağ oranlarım gözle görülür bir şekilde değişti. yani yağdan verip kası güçlendirdim. dolayısıyla görüntü inceldi. baya fark etti.
  metabolizma hızımı yükseltti. bu da şu anlama geliyor: bıraktıktan sonra yaptığım yürüyüş bile normalden fazla etkilemeye başladı. antremanlarda squadın kitabını yazdık, kol kaslarını parçaladık ama değdi.

  neyse sözün özü, paranız çok vaktiniz azsa düşünmeyin gidin. kilo kaybını tartıda görmekten ziyade kendinizi zinde ve mutlu hissetmek, direncinizi geliştirmek kuvvetlenmek niyetindeyseniz gayet etkili.
20 entry daha