54 entry daha
 • beyler toplanın bossları yazıyorum en alta da trick weapons ile oynanışın temellerini anlatıyorum.

  --- spoiler ---
  önce en güzel farm yerini yazayım:
  mergo's loft middle süper bir yer.şimdi de bosslar.

  cleric beast : ateşe dayanıksız ateşi verip yakın durup vurup vurup evade edin. yine ateş vur vur sonra evade.

  father gascoigne : ateşe dayanıksız yalnız can yarıya inince dönüşüp çılgın atıyor o ara ateşi verip yapştırdınız yapıştırdınız yoksa baştan.

  vicar amelia : ateşe dayanıksız bir de tek eliyle kolyesini tutuyor. o taraftan çalışacaksınız. çılgın atıp kendini iyileştirmeye kalkınca izin vermeden çökeceksiniz.

  witch of hemwick : eleman summon ediyor kendisi görünmez gezip arada gözüküyor kendi klonlarını çıkarıyor vs. summon ettiklerinden kaçıp ortada bir o tarafa bir bu tarafa koşun ortaya çıkınca vurun. çılgın atmaya başlayıp kırmızı palayınca evade edip vurun bu da tamamdır.

  blood-starved beast : ateşe dayanıksız. normal başlayın ama panzehiri , pungent blood cocktails ve ateşi hazır tutun. canı yarıya inince zehir saçmaya çılgın atmaya başlayacak sağa sola pungent blood cocktails sallayın oraya saldırınca çökün.

  darkbeast paarl : ateşe dayanıksız ama tam da değil . büyük çok uzun mesafeye uzanabiliyor roll roll ile bacaklarına yaklaşıp vurun elektiriği gidince çökün sonra ayağa kalkınca aynısı yapın biraz zor bir boss.

  shadow of yharnam : bunlar üçlü geliyor tekini temizlerseniz çılgın atmaya başlıyorlar o yüzden enerjilerini eşit azaltın sonra birini temizleyip hemen diğer ikisine dönün. birini daha temizleyince sonuncusuna verin cannon u. combatta bol bol roll roll evade evade.

  rom, the vacuous spider : bunda örümcekleri umursamayın vurun da vurun bir yuvarlanıyor bir de meteor gibi bir şeyler atıyor meteorla örümceklere yakalanmazsanız teleport olduğu yere hemen gidip çökerseniz kolay.

  one reborn : ateşe dayanıksız, bulunduğu yerin balkonlarında chime maidens var. önce chime maiden ları temizleyin sonra yakın vurup vurun. enerjisi azalınca bir şeyler döküyor yakın mesafedeyseniz asit gibi ondan kaçıp vurun temize havale.

  amygdala : büyük görüp korkmayın koşup bacaklarının arkasına vurun. enerjisi azalıp zıplayıp kaçmaya başlayınca peşini bırakmayın aynı yerden devam.

  micolash, host of the nightmare : bu eleman kaçıyor kaldıdığı elemnları umursamayın peşine takılın enerjisi yarıya gelince üst kata kaçıyor. üst katta kovalayın kapıyı üstüne kitleyince üst kata çıkıp aşaığa atlayın. sonra evade vur evade vur.

  celestial emissary : bunların grup halinde geliyor içlerinde biri boss onu bulup dalın. enerjisi azalınca büyüyor seçmemiz kolaylaşıyor evade vur evade vur kolay bir boss.

  ebrietas, daughter of the cosmos : bunun hareketlerini izleyin bir üstünüze dalıyor ondan evade edip vurun. enerjisi azalınca bir şeyler atıyor yine avde edip vuracaksını ortalama bir boss.

  martyr logarius : işte bu kazulet zor kaçıyor bir şeyler atıyor vuruyor vs. beşli attığından roll edin vurun ama o da aynen sizin gibi evade ede ede geziyor işte soldan büyük sallayınca sağında durup yapıştıracaksınız. enerji yarıya inince yere sapladığı kılıcı kırın kırmazsanız pek şansınız yok üstünüze gelince evade edip çökün sonra aynısı.

  mergo's wet nurse : bunun bıçaklarından uzak durup vuracaksınız canı azalınca durup bir vurma hareketi var bir deklon çıkartıyor klon çok dert değil ama tek atmasından kaçıp yapıştırın

  gehrman ve the first hunter: normalde zor hızlı kaçıyor hızlı dalıyor. bunu izleyeceksiniz dalıp budruduğu anlarda yapıştıracaksınız.

  moon presence : ilk başta kaçıp hareketlerine bakın evade edip yapıştırın. yeterince yaklaşırsanız kuyruğundan doğru yapıştıracaksınız canı azalınca durup bir patlıyor falan tam o arada yapıştırıp kaçın

  chalice dungeons :
  şimdi ne yalan söyleyeyim buralar online oynamıyorsanız bir yerden sonra uğraşmaya değmez defiled chalice te mesela canınız manızını yarıya iniyor zaten boss lar güçlü iki vursa nakavt. ama bir kaç bossunu yazayım

  watchdog of the old lords : buna alev işlemiyor şimşekle dalın. bunun üstüzüne zıplama kafayla sağlı sollu ısırma ve magma tükürme gibi hareketleri var bundan her zaman bir kaç adım uzak durun hareketlerini izleyin daldığında evade edip sağlı sollu yapıştırın.

  undead giant : bunun uzanma alanı uzun ama bir iki hareket yapıp kendini şaşırıyor tam o arada yapıştır ve bol bol roll.

  merciless watcher : üç kişi geliyorlar ama tek tek hallderseniz kolay. kaça kaça vuracaksınız tek tek bitireceksiniz.

  beast-possessed soul : bu da kolay ateş topu atmaya kalktı mı vur vur geri çekil saldırdı mı evade et vur.

  keeper of the old lords : bu kolay ama hızlı bir boss mümkünce katana kullanın vur kaç taktiğiyle halledeceksiniz ki fire arms olarak evenly le de tam üstüze dalarken durdurabilirsiniz uzaktan da çalışabilirsiniz.

  maneater boar : bu klasik üstüne geldi mi evade vur vur geri çekil aynen devam.

  abhorrent beast : normal oyunda canavara dönüşen dilencinin aynısı bunda da hareketlerini takip edeceksiniz hem hızlı hem peşinizi bırakmayabiliyor takip edip açık verince yapıştırın.

  loran silverbeast : bu kolay hiç aman vermeden vurun stamina bitince geri çekilin evade edip aynısını yapın.

  pthumerian descendant : bu biraz zor çünkü hızlı ve evade ediyor. saldırmasını bekleyip evade edin arkasından yapıştırın ama yakalanırsanız hemen geri vitese takıp iyileştirin kendinizi.

  rom: dancındaki rom normaldekinden çok daha zor çünkü örümcekleri hem agresif hem kuvvetli. ilk başta tek tek örümceklerini temizleyip öyle dalın kaçınca hiç örümcekleri takamadan dalmaya devam biraz da şans işi bunu geçmek örümcekler çok yakınsa ya da 2. teleportta aynı yere ışınlanmazsa bitiyorsunuz.

  chalice dungeons ta çok ilerlemedim şimdilik buranın bossları bu kadar bir de bir kaç bulaşmamanız gereken düşman ve yer yazacağım.

  bloodlicker : cainhurst kalesinin dışındalar bunlarla hiç kapışmaya kalkmayın hem hızlılar hem swarm ediyorlar bunlar verdikleri rahatsızlık gelen blood echo ya değmiyor.

  brainsucker : bu mini kutulu lara bulaşmayın bulaşırsanız verin alevi verin alevi.

  cramped casket : bunlarda çoklar ve verdikleri eko yine uğraşmaya değmiyor.

  giant lost child : kapışmaya değer ama bunlar birbirini görecek şekilde durduklarından birine dalarken öbürü yapıştırıyor kayayı.

  snake ball ve snake parasite : bunlardan brine dalrken öbürü çıkıyor. poison resistance yüksek değilse bulaşmayın.

  winter lantern : bu eleman sizi görürse direk madness damage i yiyorsunuz o yüzden bulaşmayıp blue elixir ile görünmez olup uzayın .

  fazla durulmayacak mekanlarda şunlar :

  forbidden woods : yılanı çiyanı çok biriyle uğraşayım derken iki tanesi yapıştıryor sağdan soldan poison falan direk lootları alıp kaçın.

  nightmare frontier : zehirli yerler ve kaya atan devlerden dolayı burası da çok dolaşılacak yer değil lootu alıp direk boss a koşun.

  upper cathedral ward :werewolf ve brainsucker kaynadığından adım adım temizleye temizleye gidip boss a yolu açın ve geri dönmeyin.

  yahar'gul, unseen village : chime maidens kaynıyor lootunuzu alıp en yakın lambaya koşun.

  bir de bir yerde üç hunter birden dalıyor ilk seferde uğraşmayın kaçın çok sonra geri gelirsiniz oraya.

  trick weapons a gelirsek :

  threaded cane : ilk gelen ilk üç silahtan en az hasar vereni ikinci modda zincir kılıç oluyor hızlı ama az hasar veriyor ve rakibi zor sersemletiyor. ilerlemesi skill -strength.

  hunter axe : ilk gelen ilk üç silahtan en fazla hasar vereni ama yavaş. ikinci modunda uzayıp hasarı ve menzili artıyor vurdumu sersemletiyor. hızlı rakiplere karşı dikkatli olmak lazım ama güzel. oyunun sonuna kadar gidilebilecek bir alet. ilerlemesi strength- skill .

  saw cleaver : ilk gelen ilk üç silahtan ortalama olanı. hızı iyi ikinci modunda menzili artıyor ufak ve orta boy rakiplere karşı gayet etkili yine oyunun sonuna kadar götürebiliecek bir alet.ilerlemesi strength- skill .

  saw spear : başlarda buluyoruz saw cleaverın mızrak olanını düşünün cleaverın kullanımı genel olarak daha rahat.ilerlemesi strength- skill .

  rifle spear : ikinci modu tabanca olan mızrak. bence kullanışlı değil geçişi yapana kadar çullanıyorlar. ilerlemesi skill -bloodtinge- strength

  kirkhammer : ilk modu kılıç ikinci modu çekiç. ilk başta yoklukta iyi gibi gözükse de çekiç çok yavaş.ilerlemesi strength- skill .

  reiterpallasch : üzerinde tabanca olan meç (ince ispanyol kılıçları var ya onlardan işte). menzinin kısalığı ve hareket setinin esnek olmamasından bence iyi değil. ilerlemesi skill -bloodtinge- strength (arcane de var )

  logarius' wheel : bir çift at arabası tekerleğinden menkul bu aletin ikinci modunda arcane hasara dönüyor yanılmıyorsam berserk deki bir chapterdaki elemanlardan esinlenmişler. hareket seti çok dandik ve yavaş bir alet. ilerlemesi strength ve arcane (ikinci modu için)

  stake driver : kazık saplayan ikinci modunda şarj edip çakıyorsunuz. yavaş gibi daha doğrusu kullanırken çok açık veriyorsunuz ve menzili kısa. ilerlemesi strength- skill .

  blade of mercy : ilk modda kılıç ikinci modda iki bıçak gibi. menzili kısa ama çok hızlı alışırsanız ve doğru kullanırsanız çim biçme makinesi gibi devam edersiniz. ilerlemesi skill ve arcane.

  tonitrus : gürz ikinci modunda şişmekle şarj ediyorsunuz. menzili biraz kısa ve biraz yavaş. ilerlemesi strength- arcane-skill .

  chikage : katana ikinci modu blood katana ama hitpointten yiyor. gayet hızlı ve üstü üste vurdu mu sersemleten bir alet. hızlı rakiplere mutlaka elinizin altında olsun. ilerlemesi skill- arcane-bloodtinge (ikinci mod)- strength

  ludwig's holy blade : işte olay bu ilk modu normal ikinci modu gatts ın dragon slayer ının iki boy küçüğü. hem sersemletiyor hem hızı ortlama hem menzili uzun hem de hareket seti esnek süper bir alet. ilerlemesi strength- skill - arcane

  burial blade : ilk modu kılıç (tırpanın keskin yeri) ikinci modu tırpan. çok kral alet diyolar ama uzun uzun denemedim tırpan modunun menzili uzun ve kuvvetli. ilerlemesi skill -strength - arcane.

  beast claw : çaliş dancınsta bulmadım bunu daha.

  firearms : bunda sadece işinize yarayacakları yazayım.

  hunter pistol : durdurma gücü normal hasarı iyi

  repeating pistol : iki mermi birden atıyor yakın mesafede hasarı ve durdurma gücü gayet iyi.

  flamesprayer: ateşi bununla yapıştırın. ufak boy flamethrower.

  evelyn : kral alet bloodtinge yükselince çok güzel hasar veriyor durdurma gücü de iyi.

  cannon : bildiğin top. gülle atıyor evelynle beraber el altında bulundurun.

  şimdi roll ve evade ile oynanışa geleyim. roll yuvarlanma, evade zıplayarak kaçma. düşmana sağ kontrole tıklayıp kitlenirsen evade ediyorsun yani kitlenirsen geri sağa sola sıçrayarak kaçıyorsun kitlenmezsen yuvarlanıyorsun. nerede roll nerede evade. normal düşmanların ve bossların hareket setleri var bu setlerde önemli olan hızları ve hareketlerin çeşidi. yerin(toprağın) kendisine de vuran splash damage oluyor bu ( eski quakeciler daha iyi birlir) evade ederek uzaklaşacaksınız. özellikle boss ların veya büyük düşmanların çapraz saldırılarından / \ şekillerde saldırılardan evade ederek kaçacaksınız. üstünüze karışık saldıranlardan da evade edeceksiniz. kalabalık düşman gruplarında evade edereken diğerleri sağdan soldan yapıştırdığından bunlardan roll (yuvaralanarak kacaksınız veya uzak durup tek tek halledeceksiniz. büyük düşmanların splash damage vermeyen dikey l saldırılarından ve yere paralel -- saldırılarından roll ile kaçacaksınız hatta yuvarlana yuvarlana arkasına ya da yanına gelip yapıştırabilirsiniz.

  --- spoiler ---
433 entry daha
hesabın var mı? giriş yap