şükela:  tümü | bugün
73 entry daha
 • kanzuk'un konuşmasından çıkartılabilecek tek sonuç, kendisinin sözlüğün konseptini tamamen değiştirmeye niyetlendiğidir.

  unutmasın; sözlüğü sözlük yapan şeyi değiştirdiğinde burası başka bir yere döner.

  "twitter gibi olsun" dersen, insanlar sözlük ile neden uğraşsın? gider zaten twitter'a yazarlar. buraya yazmalarının nedeni buranın twitter değil, sözlük oluşu.

  ikincisi, kendisi şahıs olarak hâlen daha 1999-2006 yılları arasındaki dönemde sözlükte "boş içerik olmamasından" yapılan prim ile ekmek yediğinin farkında değil. bugün sözlük o dönemin başarısının ekmeğini yemekte. o dönemin başarısı da sözlükte "saçma sapan içerik olmaması" ve "kaliteli içerik olması" gibi iki ayrı özellik sayesinde oluştu. bugün sözlükte kaliteli içerik miktarı çok az. saçma sapan içerik oranı da çok fazla.

  buraya herkes yazarsa, kaliteli içerik miktarı git gide azalacağı gibi, saçma sapan içerik oranı da artar. bu da şu anda ekmeğini yemekte olduğu sözlüğün o eski primi tükendiğinde (ki o başarının kendi şahsı ile doğrudan bir alakası yok), buranın batacağını gösterir. çünkü sen o eski başarının üzerine eklemiyorsun, onu tüketiyorsun ve daha da hızlı bir şekilde tükenmesine sebep olacak "yenilikler" getirmeye niyetlisin.

  yanlış yoldasın kanzuk. benden söylemesi.
85 entry daha