şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
 • bunlardan en temel 17 klişe (aklıma o kadar geldi) aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  1) salonun en çok basan adamı. ergen bodycilerin büyük bir hayranla baktığı bir nevi sürü lideri gururlu adamdır. kiloları bağıra bağıra kaldırır, fazla kimse ile muhabbet etmez, yanında her zaman onu motive eden bir adam bulunur. uzaktan bakıldığında sanki bir film artistini görüyormuşsunuz izlenimi yaratır. bir zamanlar özellikle bu tarz tiplerin havalarını söndürmek gibi bir hobim vardı. ''rıza abi bir şey değil geçen gün bir çocuk geldi buraya...''

  2) o bir şey mi, ben eskiden şu kadar basardım adamı. sürekli eskileri ya da gençliğini anlatarak egosunun yerlerde sürünmesine ısrarla izin vermeyen yurdum insanı. ciddi kazalar ya da hastalıklar için söyleyecek bir sözüm yok tabiki ama 40 kilo kaldıramayan bir arkadaşın 200 kilolarla çalışmış olabileceğini düşündükçe tüylerim diken diken oluyor.

  3) hayvani yardım alıp kendini çok kuvveti sanan ayı gibi bağıran denyolar. bastıkları 180 kilo bench press in 100 kilosunu tepesindeki adama taşıtıp hava atmayı ihmal etmezler. sonuç olarak birkaç hafta sonra partnerleri bel fıtığı olur.

  4) yeteneklerini fazla abartıp hiç bir altyapısı olmadığı halde spora ilk başladığı günden en hard core aktiviteleri yapmak isteyen eleman. muhtemelen sakatlanır. kısa süre de olsa çevresine hava atar.

  5) çantasında her an deli gibi protein, amino taşıyan suppliment manyağı genç. o kadar ki gününün yarısını yok protein tozu hazırlamak, karıştırmak yok amino yutmak, pre-workout post-workout heba eder.

  6) çok zayıf ama kaslı olmak isteyen eleman. umutsuzca 30 kilo bench in altında can verse de antrenörün ona tavsiye ettiği protein tozu ile bir an önce kilo almaya ve hayalindeki vücuda kavuşmaya çalışır. zaman zaman sadece barın bile altında kalır ama azmeder. kısa süre sonra bunların bazı versiyonları bu iş böyle gitmez diyerek hormon bazlı ilaçlara abanır. ''bizim bir cenk var adam 1 senede acaip vücut yaptı abi anlamadım''.

  7) spordan ziyade paylaşıma gelen, zumba, yoga, her türlü dansa katılan face de instagram da orda burda her saniyesini paylaşan. o ara ne popülerse onu yapan paylaşımcı eleman. sebebini tam olarak açıklayamadığım bir şekilde genelde bu arkadaşlar kadındır.

  8) kafayı yemiş ağırlıkçı abla. deliler gibi ağırlık çalışan cross fitt yapan koparma silkme manyağı çevresinde sadece erkek arkadaşları olan kaslı kadın. kendini erkeklerle kıyaslamaya bayılır.

  9) aksesuar manyağı ama fazla spor yapmayan iki koşup giden tiki eleman. her yerlerinden bantlar, ipler ve türlü aksesuvar fışkırsa da o kadardır. o kadar yani başka bir numaraları yoktur.

  10) her yeri pudralayan, yalın ayak gezen, halter ve cross fit müptelası gurup halinde antreman yapan kaslı atletik adam sürüsü. yakınlarında çalışılamaz, çok gürültü çıkarırlar ve salondaki bütün ağırlıkları kullanıp etrafa saçarlar. sonra da toplamadan giderler.

  11) sadece bir harekete endeksli obsesifler. sadece bench, dead lift, sadece squat ya da sadece koşu bandında saatlerce zaman geçiren ve o antremanı senelerce hiç değiştirmeden yapan, yapamazsa bunalıma giren garip insanlardır. zamanıyla benim de dahil olduğum bu insanlardan halen her salonda mevcuttur.

  12) spora taytla gelen ve yanında kız arkadaşı olan metroseksüel erkek. genelde hafif ağırlık çalışmasını bolca dans ve yoga programı ile takviye eder. fazlasıyla sosyaldir ve sadece kadınlarla muhabbet eder.

  13) gri eşofman altı, pahalı ayakkabı ve sweat shirt ile spora gelen bronz tiki çocuk. hareketleri tamamlamaz, canı sıkılır diğerine geçer. kendini fazla zorlamaz. muhtemelen yılda 30 gün spor yapıp 335 gün kasılarak gezecektir. sümüksü vücudu ayva göbeği ve hafif sarkmış jöle kıvamındaki portakalımsı memeleri ile zaman zaman siyah body t-shirt giymeyi de ihmal etmeyecektir. salondan kız kaldırır mıyız fikrinin akıllarına düşmesi ile başlayan ve bunun her gün spora git gel için değmeyecek kadar küçük bir ihtimal olduğunu anlayana kadar geçen süre bu arkadaşların yıllık antreman periodlarını oluşturur. yine de bu açıklarını ayda yılda bir halı saha maçı yaparak kaparlar. sigara kutusu ve araba anahtarı adeta vücutlarının bir parçasıdır.

  14) o göt erimez ablası. yazın gelmesine ve mayo giymeye az bir zaman kala son bir umut koşu bandında saatlerce ve hunharca yürüyerek kalça yağlarından kurtulmak istese de bu nafile bir çabadır. tembel olması bir yana, agırlık çalışmayayım kas yapmak istemiyorum gibi komik bir bahanenin de arkasına sığınır. sporla arası olmadığı için bir kadının iki kilo dumbell kaldırsa pazuları çıkacağını düşünecek kadar salaktır. zira o da zamanla koşu bandında yaza 2 ay kala yürümenin sihirli bir değnek olmadığını kavrayacak, iyi bir pareo, sahte sarı saçlar , zehir bir makyaj ve az biraz da meme dekoltesi ile erkek libidosuna oynayarak olayı daha az emekle, yaz sonuna kadar idare edebileceğini anlayacaktır.

  15) salona muhabbete gelen kahve elemanı. herkesle kanka olup sürekli muhabbet eden bu arkadaşlar genelde spor yapmaktan çok masör kankası ya da büfecinin enseye tokat göte parmak dostu olurlar.

  16) bütün gün salonda vakit geçiren elemanlar. sabah salonu açıp akşam kaparlar. ne zaman gitseniz ordadırlar. sanki spor geçmişte çok canlarını yakmış ta şimdi intikamını alıyor gibidirler. fazla da bir şey çalışmazlar ama hep ordadırlar işte. inanmıyorsanız şimdi gidin bakın bir kenarda çalışıyordur.

  17) malına güvenen erkek. genelde pipisi küçük olanların hızla soyunup fazla muhabbete girmemelerine rağmen, malına güvenen erkeklerin soyunma odasında donsuz geçirdikleri vakti hunharca muhabbet ederek dakikalarca kullanmaları pek sıradan bir olaydır. bu süre zarfında etrafındakilere çeşitli eşşek şakaları yapmayı da ihmal etmezler.
48 entry daha
hesabın var mı? giriş yap