şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • fragmanla iyi ya da kötü bir yoruma ulaşılamayacak film. bir korku filmi müptelası olarak yönetmenlere gerçekten yalvarıyorum. nolur, lütfen, iki aptal efekt, iki böğürme bir karın deşme - iç organ sahnesiyle film kotarmaya çalışmayın.

  bu tür doğa üstü varlıkları konu edilen filmlerde korkutuculuk konu ile sağlanır. görsellik konuyu destekler. nasıl bir konu olursa olsun önemli olan çok efekte batmadan herkesin başına gelebilecek, herkesçe bilinen bir konuyu ele alması ve bunu saçmalamadan sunması yeterli. her korku filmine ümitle gidiyorum ve bir çoğundan ana avrat söverek çıkıyorum. neden? çünkü vaktime ve parama mal oldular. her zaman söylerim, musallat çok güzel bir örnekti, ikincisinde sıçtı. siccin de benden geçer not almıştı, en azından allah belanızı versin demedim.

  bu filme gelirsek. fragmandan anladıklarım, bol bol efekt ki bu da bir zayıflık belirtisi (bkz: efektle kotarma). sonra bir kişinin kendine veya yakınına büyü yapıldığını öğrenmesi ve bunun peşine palas pandıras düşmesi (bkz: klişe). izlerin kişiyi ıssız saçma sapan bir mekana götürmesi ve kahramanın oraya ne için gittiğini bilmesi ve manzarayı görmesine rağmen balıklama atlaması (bkz: daha da klişe).

  ben yine de gideceğim filme. dabbe serisini korkunç bulanlara rağmen gideceğim. bir ümit, bu sefer belki iyi çıkacak ve ben de herkese gitmesini tavsiye edeceğim (bkz: hadi inşallah)

  (bkz: kisa klasik) in uyarısı üzerine edit: evet bir sürpriz yaşatmamış, komple hayal kırıklığı imiş. kendisine teşekkür ediyorum ve beni kurtardığı bilet gideriyle kendisine bir kahve ısmarlamayı istiyorum.

  edit 2: konuyla alakasız ama şunu da anlamıyorum. neden siccin "2"? filmin anladığım kadarıyla birincisiyle bağlantısı sıfırın altında. seri korku filmlerinde seriye dahil filmlerin birbiriyle bağlantısını kurabilen oldu mu? dabbe, musallat, siccin vs.. bari serinin son filmini falan ilkine bağlayın, ama yok. bir de bu filmin sloganı "her canlı bir gün ölümü tadacaktır". tamam eyvallah güzel slogan da filmle alakası ne? filmin konusu büyü, cinleri musallat etme vs. gerçekten ne alaka??? zaten filmin ismi de ne alaka, "siccin" bizim bildiğimiz anlamıyla amel defteri, bir nevi sicil kaydı. bir veya ikinci filmle alakası ne bu ismin?

  türk korku yönetmenleri de akp iktidarları gibi, kendilerine ve emeklerine değer veren insanları geri zekalı yerine koymaktan çok hoşlanıyorlar. ben de onlara diyorum ki "sizsiniz ulan geri zekalı"...
36 entry daha