şükela:  tümü | bugün
 • enteresan bir mektup. ---seks itirafı değil---

  merhaba ben 19 mayıs 2010-30 nisan 2015 arasında 5 yıl bir fiil çalışan eski bir kabin memurunuzum. eski diyorum çünkü istifa etmeye hazırlanırken benden önce davranıp çıkarıldım...şimdi öncelikle tek dileğim umarım maillerinizi direk siz okuyorsunuzdur, siz okumuyorsanız eminim elinize geçmeden silinecektir çünkü bu atılan 3.mail

  şirketin içinde ne olup bitiyor kimler nasıl düzen kurmuş gidiyor bilginiz var mı bilmiyorum ama gerçekten bu kadar emek yıl verdiğim şirketimden güzel ayrılmak tek temennimdi lakin buna yöneticileriniz pek imkan vermedi..

  uçuşlarımızın uçuş plan müdürlüğü onayıyla geriye dönük değiştirildiğinden haberiniz var mı? tabii eminim ona da bir kulp bulunmuştur..

  istirahat saatlerimizde arayıp ertesi gün uçuş verilemeyecek zamana girildiğinde bile aranıp uçuş verildiğinden
  bayramlarda 1 gün boş vermek zorunda olunduğu halde hiç boşsuz çalıştığımızdan ve bunların uçuş tazminatı olarak geçiştirilip mesai paralarının verilmediğinden?

  serbest kürsü toplantıları düzenleyip toplantılara gelip tek kelime konuşup dert anlatmaya kalktığımızda kapı orda arkadaşlar siz gidersiniz yerinize 100 kişi gelir dediğinden?

  hangi zihniyetle bilinmez uçakların başına artık arıza olmadan teknik gelmediğinden ve uçakların sürekli ground olduğundan?
  cafe satışlarından %10 prim almak için deli gibi satış yapmaya çalışırken çıkan 1 tl eksiğin bile utanmadan çalışanların maaşından kesildiğinden?

  khm uçuşa giderken kabin ekiplerini kendi egoları için demotive edip edip uçuşa yolladığından?

  uçakların zaman kısıtlaması yüzünden mikrop ve pislik içinde olduğundan?

  landing kartlarımıza çoğu arkadaşımızdan izin onay alınmadan imzamızın atıldığından ve sonra bizden biz imza atmışız gibi noterden onaylatma istendiğinden?

  utanmadan üniforma paralarının bizim maaşlarımızdan kesildiğinden?

  3 yıldır 50 tl zamla uçtuğumuzdan?

  yöneticilerin kim çok seveniyse onların terfi aldığından?

  aile şirketinizin aslında tam bir hayal kırıklığı olduğundan?

  usulsüz yapılan uçuş programlarından sonradan değişikliği yapılan saatlerden?

  en üst yöneticinizin gözümüzün içine baka baka bir güvenlik toplantısında çok uçtuğumuzdan yakınırken yasa olmasa aralıksız uçururuz dediğinden?

  uçuş planlama başının bizim 2014 kışında canımızı çıkardıktan sonra kimseyi yorgunluktan öldürmeden bitirdik diye kutlama yaptığından?

  ve buna benzer neler dilerim ki bunlardan haberiniz yoktur kaldı ki bu mübarek günlerde bu kadar hak hukuk yenmesine göz yumuyorsanız zaten benim anlatmam yazmam boşa...lakin bilmiyorsanız bence ailem dediğiniz şirkette ailenizi bölen yöneticilerinizi göz ardı etmemelisiniz naçizane fikrim..

  ayrıca ben istifa edeceğimi söylerken mailimi atmadan ık çıkış kağıdımı imzalamadan haberim bile olmadan uçuşlarımı kesip ihbar kıdem mesai hiç bir şey ödenmeden işten çıkarıldım fakat haklarımın sonuna kadar arkasında duracağım size bunları yazıyorum çünkü 5 yıl verdiğim emeği hiç bir şekilde size yedirmeyeceğimi ve helal etmediğimi bir yönetici olarak bilmenizi istiyorum belki nedenleri sorgularsınız geride kalan arkadaşlarıma faydası olur..

  bende iş verenim artık ve bildiğim bir şey var ki amaçlarım uğruna araçlarımı asla harcamam....

  evet havacılığı siz başlatmadınız ama keşke siz de hiç başlamasaydınız...

  hoşçakalın sevgiler.....

  http://www.airporthaber.com/…susa-bir-sok-daha.html
37 entry daha