şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • bu tarım metodu doğal değil midir? yahu doğal nedir o zaman, normal nedir ki? arkadaş bu doğal tutkunuzun amq. doğal süt çıkardılar ulan uyanık markalar sizin gibi embesillerin egosunu düdükleyip para kazanmak için. (bkz: doğal süt) (bkz: uht)

  klasik yatay tarımda ne kullanıyor gübre olarak ziraatçi; potasyum (k), azot (n) ve fosfor (p ). hayvan dışkısı doğal olduğu için konuya dahil etmiyorum. kardeşim toprak dediğimiz magma eskisini, bir şey üretmek için yatak olarak kullanıyoruz. hiç hayatında pamuk üstünde fasulye yetiştirmedin mi*? eyyy elementlerden oluşup elementlerden oluşmuş başka bir şeyi "doğal değil" diye öteleyen yurdum insanı; bir çakıl içinde enerji olarak ışık ve su vererek yeşillik yetiştirebilirsin ve gayet doğaldır. senin benim kadar doğaldır. 1

  artan ve aynı fikirde olmasam da gelecekte artacağı düşünülen insan nüfusunu doyurmak için, apartman veya çok katlı sistemi tarıma da uygulamamız elzem.

  neden elzem?

  gelecek bilimciler, gastronomlar filan insan nüfusu bu şekil artarsa en erken 50 yıl sonra yine tarıma dayalı olan besiciliğin, masraflı olmasından mütevellit karlı bir sektör olmaktan çıkacağı için azalacağını, böcek yemek durumunda kalacağımızı ön görüyor. böceğin daha sağlıklı, doğal, vitraminli olduğunu söylüyorlar. şahsen yemek benim için enerji almaktan öte keyiftir. böcek bizim damak tadımıza uygun mu bu da tartışılır. hali hazırda dünyada 2 milyar kişi böcek tüketiyor. mesela çekirge meksika'nın en popüler yiyeceği. bir kaç nesil değişene kadar çekirge, hamam böceği, solucan filan yemeyiz kanımca. o zaman ne yapacağız, azalan tarımsal alanlarımızdan tükenen tarımsal üretime dikey tarım ile format atıp, vejetaryen mutfağımızı zenginleştireceğiz, zeytinyağlı, salata, menemen vs. takılacağız.

  bu işin nasıl olacağına 2 entry üstte güzel bir entry girilmiş. sadece japonya, singapur gibi torağı az ada devletlerinde değil, özellikle avrupa'da, amerika birleşik devletleri gibi büyük ve yorgun olmayan arazilere sahip ülkelerde bile bu sistem gelişiyor.

  dikey tarım doğal değil mi? o zaman gayet doğal portakallı hamam böceği yahnisi yersiniz.

  ayrıca (bkz: bütün gıdalar gdo'dur)
16 entry daha