şükela:  tümü | bugün
95 entry daha
 • seçim çalışmaları sırasında on hdp'li hayatını kaybetti, yine onlarca kişi yaralandı, buna rağmen barış demeyi bırakmayan bir halk var. şimdi kalkıp da pkk, kürtler, teröristler demek faşizmin dibidir.

  neden sürekli kürtler ispatlamak zorunda kendisini, bırakın yakın tarihteki otuz yıllık eziyetleri son yüz elli yıldır ağır bir eziyet içinde bu halk, buna rağmen barış diyor, sadece var olmak istiyor, kimliğini, dilini, geleneğini kaybetmeden yaşamak istiyor.

  şu türk milli kimliği kendisini bir masaya yatırsın artık, kendi militarizmiyle yüzleşsin, kendi işgalci, başka kültürleri talan eden zihniyetiyle hesaplaşsın.

  kürtler bu toprakların gerçek sahibi

  ermeniler bu toprakların gerçek sahibi

  rumlar bu toprakların gerçek sahibi

  burada islam değil şamanizm var, ezidilik var, süryanilik, zerdüştlük var, bu topraklar ne sizin militarist, talancı, istilacı ne de islamcı yapınızla örtüşmüyor, kusuyor sizi, kusmaya da devam edecek.

  ha ama arap fanatizmi yerine tasavvuf deseydiniz, osmanlı yerine selçuklu deseydiniz, ortaasya'daki köklerinizle bağ kurabilseydiniz, geleneklerinizi taşıyıp koruyabilseydiniz biz şimdi bambaşka şeyler yaşayan, tartışan bambaşka bir toplum olurduk.

  yazık ki savaşı seçenler çoğunlukta.

  edit: bu entry bu sayfalardan kürtlere ağır hakaretlerde bulunan, onları kendi sırtlarına yapışmış parazitler gibi gören, kendi topraklarını işgal etmişler gibi davranan ağır faşizan troller içindir, yoksa bir ırk tartışmasına haşa bulaşmak istemem.
43 entry daha