şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
  • bilimsel olarak yararlı olduğu kanıtlanmış falan değildir. aksine çürütülmüştür. ayakta içmeyle farkı yoktur. 1400 yıl önceden sallanmıştır. bu mitin çürütülüşü için tıklayınız.

    edit: diğer makaleye baktım da. dostum makale demişsin ama bu slayt. bu yaptığını sıradan üniversitesi öğrencisi hazırlar. midenin bölümlerini yaz, bi terim uydur. sonra demek ki bu böyle de. iki makaleyi karşılaştırdığımız zaman hangisinin daha çok bilimsel verilere dayandığı gayet açık.

    edit2: evet. bahsedilen profesöre baktım. makalelerine de baktım. ama ne hikmetse hakemli makalelerin içinde böyle bir makalesi yok?! olamaz çünkü böyle amatörce hazırlanmış slayt makale olarak onaylanamaz. doktorun diğer konularda iyi olması halkın dinsel duyguları incitilmesin diye böyle küçük bir slayt hazırlamasına engel değil. kaldı ki böyle insanlar az da değil. ramazanda çıkıp 17 saat oruç tutmak yararlı diyen nice doktorlar var bu ülkede. sebep? çünkü herkes müslüman. bir zararlı dese adamın akademik kariyerini bitirirler. zaten aksi düşüncesi olsa oraya çıkarmazlar. ha sen buna bile inanıyorsan ona bir şey diyemeyeceğim.

    oysa evrim ağacındaki adamların böyle bir derdi yok. asıl dertleri bilim. kaldı ki o makaleyi bir kişi yazsa bile oradaki bütün biyologlar gözden geçiriyordur. içinde 15 tane biyolog ve moleküler biyolog olmak üzere insan var. o adamın yazdığını kim kontrol ediyor? yani bi kere dini duyguları kenara bırakıp düşünseniz aradaki makaleler arasında ne kadar fark olduğu anlaşılır. kaldı ki ingilizce kaynak olarak da aradım. internette hiç bir şekilde oturarak su içmenin inanılmaz yararlı olduğunu gösteren bir makale yok. makaleyi bırak yazı bile yok. anca müslümanların yazdığı yazılar. onun da niye olduğu belli.

    sahte bilim ile gerçek bilimi ayırt etmek gerekiyor. bunu yapanlar sadece türkiye'de değil. hala halkın duyguları için bilimsellikten uzak makaleler yazması için kiralanan insanlar var. bu amerika'da da böyleydi. carl sagan'ın kitaplarında geçiyor.
21 entry daha