şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1067 entry daha
  • aslına bakarsanız otuzlu yaşlardaki bekar kadın erkeklerin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı konulardan biridir. işe yerinde gerginse "hacı bunun pompacısı olsa çok rahatlar" derler arkasından, iş yerinde keyfi yerindeyse "oo bu gece sağlam sikişmiş" derler. otuzlu yaşlardaki evli kadınla ilgili de çeşitli çalışmalar var elbette. iş yerinde gerginse "gece kocası bunu iyi sikememiş abi" derler. sabah ofise keyfi yerinde gelmişse "bu gece iyi pompa yapmış yine" derler. alın bu senaryoları ofis yerine okula, mahalleye falan uyarlayın. diyaloglar hemen hemen hiç değişmez.

    erkek kadını seks eylemindeki rolü üzerinden tanımladığı müddetçe böyle saçma sapan başlıklar popüler olmaya devam edecek.

    ben kendi etrafımdaki otuzlu yaşlardaki bekar kadınlara baktığımda temelde iki gruba ayırabiliyorum. evlilikle kafayı bozmuş olanlar ve evlilikle kafayı bozmamış olanlar. evlilikle kafayı bozmuş olanlar sürekli bir arayış içindeler fakat bu arayış evlenme odaklı olduğu için çoğu zaman büyük hayal kırıklıkları ile dolu oluyor. yadırgamıyorum hayal kırıklıkları da hayatın bir parçası. evlilikle kafayı bozmamış olanlar da arayış içindeler. aynı otuzlu yaşlarında bekar bir erkek olan benim gibi. benim gibi yaşıyorlar, benim gibi bakıyorlar hayata. kimilerini şaşırtabilir ama bu ikinci kategoriye giren kadınlar evli yaşıtlarının büyük bir kısmından daha mutlu ve keyifli bir hayat yaşıyorlar.

    dağınık kafayla yazıyorum ama insan sefil bir yaratık bunu söylemek istiyorum. sınırlı bir zaman diliminde bize dayatılan saçma sapan programlara yetişmekten hayatın tadını çıkarmaya vaktimiz kalmıyor. kadın veya erkek fark etmez, nasıl bir yaşam seçersek seçelim seçmediklerimizle karşı karşıya bırakılıp yaşamdan aldığımız tadın içine sıçılmak isteniyor. seçmediğimiz hayata sahip olanlar tarafından yoğun bir şekilde sabote ediliyor hayatlarımız..
2787 entry daha