şükela:  tümü | bugün
928 entry daha
 • kendisine yazık eden şarkıcı.

  2000-2007 yılları arasında yaptığı işler rakipsiz ve mükemmeldi. çıkardığı her albüm bir öncekinden daha başarılı oluyor ve üstüne koyarak ilerliyordu kendisi. bu albümlerden apayrı benim açımdan ismiyle müsemmadır. ancak kendisi hipnoz albümüyle birlikte bir bocalama yaşadı ve bir daha toparlayamayarak kariyerini berbat etti.

  sanırım art arda yaptığı albümlerin iş yapmaması sebebiyle kapıldığı panik kendisinin sonu oldu. aslında sonu oldu demek doğru değil zira hande yener bitmez, bitemez ancak şu an bulunduğu konumdan çok başka bir yerde olabilirdi doğru adımları atmış olsaydı.

  peki bu kadın nerede hata yaptı? sanırım ilk hatası yaptığı her işin beğenilmesi sonucu oluşan göt kalkıklığı sebebiyle "ben osurup ipe dizsem tutar ve dinlenir." diye düşünmesi. zira her yaz albüm yapma hevesinin başka bir açıklaması olamaz. halbuki ilk çıktığı zamanlarda en az iki yıl arayla albüm yapıyordu kendisi. böylelikle hem onca emek verip uğraştığı albümler dinleyici tarafından sindiriliyor hem de kendisi bir sonraki albüm için daha sağlıklı çalışma imkanı buluyordu. aşk kadın ruhundan anlamıyor albümü bir ton hit çıkardı mesela. ancak işler kötü gitmeye başlayınca her yaz mutlaka albüm çıkarma telaşına düşüp çöp çöp şarkılar yapmaya başladı. kimse bana apayrı ve kraliçe albümlerinin aynı özenle hazırlandığını kabul ettiremez.

  ikinci ve bana kalırsa en büyük hatası aynı isimlere takılı kalması. erol temizel, sinan akçıl, berksan vb. adamlara komple albüm yaptırdı kadın. 2007 ve öncesinde yaptığı albümlerde sezen aksu'dan mete özgencil'e, altan çetin'den ertuğ ergin'e birçok farklı müzisyenle çalışıyordu ve tek bir elden çıkmayan albümler geniş kitleler tarafından kabul görüyordu. ama kendisi muhtemelen artık eski popülerliğini kaybettiği korkusuyla gidip tek adam üzerinden birden fazla albüm yapınca kendini tekrarlamaya ve çöp işler yapmaya başladı. sinan akçıl ya da berksan'ı kötülemek değil amacım zira ikisi de piyasa şartlarında güzel şarkılar yaptılar hande yener için ancak bu ortaklıklar birkaç şarkı ile sınırlı kalmalıydı. kalitesi tartışılır ama mesela koskoca sertab erener de gitti soner sarıkabadayı'dan şarkı aldı ama aldığı şarkılar kendisine çok yakıştı ve hatta eurovision sonrası gelen çöküşten kendisini kurtarmasına yardımcı oldu ama gidip adama yapışmadı. sen de koskoca hande yener'sin allahın looserı berksan ile işin ne? tamam ya ya ya ya patladı ama o berksan'ın yapıp yapabileceği iş, daha fazlası çıkmaz ondan ki çıkmadı da. bu aralar maalesef berksan bey'in sıçtığı kışkışş adlı şarkı ile kulak tecavüzüne uğruyoruz.

  kendisinin bir diğer hatası da ex kayınçosu ördek dudak kuaför kemal doğulu'yu alıp yönetmeni yapması. yemin ediyorum bu mühendis halimle ben daha iyi klip çekerim kendisinden. adam kadına madonna kliplerini kolajlayarak kakaladı yıllarca ve hande yener buna itiraz etmedi. hayır yani luca tomassini ile kim bilebilir aşkı, aşkın ateşi gibi klipler çeken kadın nasıl kendini kemal doğulu'ya emanet edebildi benim aklım almıyor.

  sonuç olarak şu an kendisi ağır sıçışlarda. toparlar mı bilinmez ama kim bilebilir aşkı gibi bir şarkı yapmış kadının hala oralarda bir yerlerde olduğuna inanmak istiyorum ben. ya da asıl hande yener 2007 yılında öldü ve yerine israil ajanı yossi kohen geçti.

  bu hanım'ın kendisi iyi ama çevresi kötü. allah güzel insanlarla karşılaştırsın derler ya hani; bu kadın 2007 sonrası kendisi için hayırlı hiçbir insan evladıyla karşılaşmadı sanırım. umarım bundan sonra karşılaşır da tekrar hak ettiği zirveye kurulur bu bacı. zira ses olsun sahne olsun rakibelerinden fersah fersah ötede bu kadın. ama sanırım biraz saf.
448 entry daha