şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
575 entry daha
 • insanlar burada protein tozu kullanıp da çükü düşen, kulakları elf kulağına dönen, karaciğeri iflas eden tanıdıklarını anlatadursun ben buraya bu meretle yapılabilecek bir tarif atayım:

  1.) malzeme listesi:

  -eti lifalif yulaf ezmesi
  -kahve dünyası yağı azaltılmış şekersiz kakao
  -herhangi bir protein tozu (tercihen kakaolu)
  -bir adet büyük yumurta

  1.1) opsiyonel:

  -yaban mersini
  -bilimum kuru meyve

  2.) pişirme

  önce bir kaseye 20 gram yulaf koyup üstüne su ilave edin. su yulafı bir cm filan aşşa yeterli. bunu mikrodalgada %30 güçte 1 dakika pişirin. yulaflar şişmiş ve yumuşamış olacak. ardından mikrodalgadan çıkarttığınız yulafın üstüne 30 gram protein tozu dökün, bir çatalla karıştırın. iyice karışınca çırptığınız yumurtayı üstüne dökün ve bunu da tamamen karışana kadar karıştırın. en son iki kaşık kakaoyu üstüne dökün ve onu da karıştırın. eğer karıştırırken çok katılaşırsa ki katılaşacak su ekleyin. ben biraz sulu şekilde seviyorum. en son bu karışımı mikrodalgayı %80 gücüne alıp 1-2 dakika pişirin. sonucunda güzel bir pudinge kavuşursunuz. ben şahsen yağ yakma döneminde kullanıyorum. öyle olmasa süt ve zeytinyağı da eklerdim.

  3.) besin değerleri

  protein: 31 gram
  karbonhidrat: 16 gram
  yağ: 8.65 gram
  kalori: 256

  paralel evrenden alternatif tarif:

  1.) malzeme listesi:

  -30 gram eti lifalif yulaf ezmesi
  -limon
  -herhangi bir protein tozu
  -iki adet büyük yumurta

  1.1) opsiyonel malzemeler

  -vanilya aroması
  -bitter çikolata
  -zeytinyağı

  2.) pişirme

  aynı şekilde yulafa biraz su ekleyip mikrodalgada yüzde 30 güçte 1 dakika pişirdikten sonra içine limon suyu, vanilya aroması (doktor oetker'in var tüp şeklinde), iki yumurta döküp çırpıyoruz. sonra içine ufak parçalara ayrılmış 10 gram bitter çikolatayı döküp karıştırın. en son da 40 gram protein tozu koyup karıştırın ve %50 güçte mikrodalgada 3 dakika pişirin. baya sufle tadında bir şey oluyor.

  besin değerleri:

  protein: 45.73 gram (protein tozuna göre 5 gram daha fazla veya 1-2 gram eksik olabilir.)
  karbonhidrat: 24.33
  yağ: 27.74 gram
  kalori: 534 kalori
1630 entry daha