şükela:  tümü | bugün
 • 11 yaşındaki ufacık bedeniyle bugüne değin onlarca operasyonu atlatmış ama son seferde yine bu iletten kurtulamamış muhammet kardeşimizin, tedavisi için son bir çare bulunmuş, ankara tıp'a getirtilen -ekstremite hipertermik kemoterapi- makinesi. bu makine vücudun belli bölgelerine ısıtılmış kemoterapi yapması sebebiyle çok daha etkili oluyormuş ve başarı oranı %70-80 aralığındaymış. yani bu kardeşimizin derdine parayla çözüm bulabiliyoruz ancak 20 aydır aile tüm parasını bu tedavilere harcamış ve son umutları için yeterli nakitleri yok.

  sgk malesef bu tedavinin tamamını karşılamıyor. tedavi için gerekli teknik malzeme bulunmasına rağmen ilaçlar yurtdışından alınmak zorundaymış. tedavi aslında çok da maliyetli değil, tek kürü 13000 tl + kdv imiş, tedavinin ise 3 ila 6 kürde tamamlanması bekleniyor. burada bir çok güzel kalpli insanız, bu dostumuz için de ufak bir yardım bile sağlayabiliyor olsak, hepimizin belki bir akşamlık dışarıda yemek parası olan 20 tl'lik yardımlarından 4000 kişi toplansak bu parayı toplayabiliyoruz.

  bağış ve detaylar şu adreste yer alıyor: http://www.youcaring.com/muhammet-mert-406322

  (kredi kartı ile de youcaring üstünden bağış yapabilirsiniz, eğer havale ile yardım etmek isterseniz de aşağıda detaylar yer alıyor)

  - - - - - - - - -

  burada da muhammet'in babasının iletişim bilgilerini de içeren bizlere mesajı aşağıdaki gibi:

  oğlumun ismi muhammet, yaklaşık 20 ay önce sol kol kemiğindeki patolojik kırılma sonucu osteosarkom (kemik kanseri) teşhisi kondu, .

  önce kemoterapi gördü ve ardından bacağından fibula kemiği alınarak koluna nakledildi, 4 operasyon geçirdi, tam iyileşti derken hastalık aynı yerinde tekrarladı.

  yeni 2 kür ağır kemoterapi gördü. tekrar ameliyat olacak dedi hocamız ama baktığında kolun dirsek bölümünde de tümör oluşumu gözlendi. kolu kesmemiz gerekebilir dedi.

  bu kadar mücadele verdik, kolu kaybetmemek ve başka uzuvlara sıçramaması için ne yapmalıyız konusunda araştırmaya başladık.

  türkiye'de ankara tıp da yeni getirilen bir makine ile bir tedavi olduğunu gördük adı "ekstremite hipertermik kemoterapi"

  kısaca tanımı: hastanın tümörlü bölgesi neredeyse o kısımın damarlarını bu yeni makineye bağlayıp, hasta narkoz halinde iken 7-8 saat boyunca tümörlü uzuva,

  42 derece ısıtılmış yüksek doz kemoterapi verilmesidir. burada maksat, hem sadece tümörlü bölgeye yüksek doz kemoterapi uygulanabilmesi, hem de

  kemoterapinin 42 derece ısıtılması ile tümörü daha çabuk eritilebilmesidir. normal şartlarda bu kemoterapi ilacının bu şekilde tüm vücuda verilmesi mümkün değil.

  bu yöntemin şimdiye kadar hastalar üzerindeki başarı oranı %70-80 aralığındaymış. normal şartlarda osteosarkom tümörleri kemik ve kıkırdaklaştığı için kemoterapi ile küçülmez mutlaka ameliyat

  olması gerekiyor ama bu yöntem ile küçülüp yok olabiliyormuş, hatta ameliyata bile gerek kalmayabilirmiş.

  tedavinin tüm hastane masrafı, makine kullanılması, hastanın operasyon ve narkoz giderleri sgk tarafından karşılanıyor. fakat makine, her hasta için ayrı materyal ve ilaçlara ihtiyaç duyuyor

  ve bu materyal ve ilaçlar dışarıdan alınmak zorunda, yani devlet bunu karşılamıyor. bunun bedeli ise her seans için 13 bin tl.+kdv...yurt dışındaki fiyatı da bu veya benzeri bir fiyat.

  en az 3, en fazla 6 seanlık bir tedavi öngörülüyor muhammet için, bu da en az 15 bin x 3= 45 bin tl veya en fazla 15 bin x 6 = 90 bin tl gibi bir masraf ortaya çıkartıyor.

  20 aydır hastalık ile uğraşmaktan ortada ne işim kaldı, ne de maddi gelir sağlayacak bir kaynağım.

  bazı kanser türlerine yeni bir umut olan bu tedavinin hem devlet tarafından karşılanması için, hem de muhammet'in bu tedaviden yararlanarak kolununun ve hayatının kurtarılması için gereken maddi yardımın sağlanması

  konusunda yardımınız dokunabilir diye bunu sosyal medyada yaymaya karar verdik.

  destekleriniz ve dualarınız için şimdiden teşekkür ederiz...allah tüm hastalara şifa versin...

  - - - - - - - -

  konu hakkında bilgi almak isteyen 0 532 300 21 46 nolu numaramdan beni (muhammet'in babası metin mert) arayabilir.

  yardımlarınız için hesap numaram:

  finans bank - metin mert
  ıban: tr360011100000000030373567
44 entry daha