şükela:  tümü | bugün
163 entry daha
 • filmi sonrası türkiye'de bi örümcek adam popülerliğine ulaşacaktır şüphesiz. daha önce adını dahi duymamış olanlar "dedpuuull" diye dolaşacaklar dört bir yanda. deadpool'un popüler olması, türkçe çevirilerinin artmasına sebep olacaktır. hoş. ben de birkaç fun facts pırtlatayım diyorum:

  *dc'nin en gevşek karakterlerinden biri olan lobo'nun da yüksek bütçeli bi filminin gelmesi dileğiyle*

  - deadstroke'a o kadar çok benziyordu ki yaratırken "ismi de alalım la puhaha" dendi, karakterin bu derece popüler olacağı akıllarına gelmemişti. **

  - ilk defa bi kötü* karakter olarak ortaya çıktı.

  - babası askeri disiplinle yetiştirdi ve annesini kanserden kaybetti. işte torbacılık, cankilik, kız meslek lisesi önü erkete, arabesk rap gibi kötü bir döneminde tayfasından birisi babasını öldürdü.

  - kendisinin de kanser olduğunu öğrendiği vakitlerde weapon x deneylerine katıldı ve şimdiki deadpool haline geldi. süper hızlı iyileşme özelliği o derece iyiydi ki vücudu hasar alacağını önceden kestirip götü sağlama alabiliyordu. işin içine ölüm**, thanos falan girince daha da coştu "ölümsüz" bi karakter oldu çıktı. rahmetli osiris de böyleydi, vücudunun parçalarını bi araya gelince toplanıyordu falan.

  - kendisi kanadalı. ağır da milliyetçi. maceralarında metrik sistemi kullanıyor ve dördüncü duvarı yerle bir ettiği için metrik sistemi abd'li okurların incik, inçlik, inçik, onç.. her ne boksa o sisteme çeviriyor. abd de zaten neden hâlâ diretiyorsa. abdli bi dingil yol sorarsa tarif edemiyorum lan, ben ne bileyim 400 metre kaç yard ediyor. yard onu kapsamıyor galiba. santimil. amk.

  - çocukluk kahramanı kaptan amerika ve bütün evrende saygılı davrandığı tek kişi o. gerçi adam yüzbaşı. ben olsam ben de saygıda kusur etmem.

  - bir karakterin, bir diğer karaktere konuk olması şaşırtıcı ve de güzel bir sürprizdir.. deadpool'un düğününe neredeyse bütün marvel karakterleri katılmıştır -alternatif evren deadpool'ları dahil- ve rekoru elinde bulundurmaktadır.

  http://goo.gl/c36fxr

  - en güçlü marvel karakteridir; zira çenesi hiç durmadığı için iki dakika istila yaptırmaz, galactus'a bile illallah çektirmiştir.

  çene > kozmik pağvaa

  https://goo.gl/jlv3um

  - deadpool olmadan evvel bi fahişeye aşık olmuş ve kanser olduğunu öğrendiği vakit onu terketmiştir. sonra yolları keşistiğinde de hatun şekil değiştiren bi mutanta dönüşmüştür.

  - en yakın arkadaşı örümcek adamdır -en azından deadpool için- bromance tabiri onlar için biçilmiştir.

  http://goo.gl/w2xued

  - her şeye rağmen çocuklar ve hayvanlara karşı yumuşak bir tarafı vardır. o çocuk apocalypse olsa bile.

  http://goo.gl/zo2tdg

  - yüzündeki yaralara ve kırık kafasına rağmen birçok defa ciddi ilişkisi olmuş, nişanlanmış, evlenmiştir. hatta bu kadınlar arasında black widow bile vardır. black widow lan, helal.

  - en büyük korkusu inekler, zayıf noktası ise yavru kedilerdir.

  http://goo.gl/fddnuv

  - hayran yapımı sayılarda en çok harley quinn'le yakıştırılmıştır. deadpool joker'den kat kat daha manyak olduğu için haklı bir yakıştırmadır da esasında.

  - chimichanga sever ve de en önemlisi büyük bir pantera hayranıdır.

  ----

  eğer bu videomu beğendiyseniz abone olun ve beğen butonuna basmayı unutmayın. her çarşamba iki video yükleyeceğim ve yarından itibaren yeni serimiz contra'ya başlıyoruz, yeni çıkmış grafikler muhteşem diyolla.
986 entry daha