şükela:  tümü | bugün
265 entry daha
 • bir kadın olarak, erkeklerin bilmediği, kadınların o karanlık ve gizli dünyalarından bir örnekle açıklamak isterim bunu.*

  öncelikle şort giymek gerçekten sıcaktan yapılan bir eylemdir evet ama popoya kadar şort giymenin sıcakla hiçbir alakası yoktur.

  lise ve üniversite zamanlarımda farkettim kızlardaki bu dikkat çekme yarışını. birgün bir arkadaşımla dışarıda birşeyler içmeye karar verdik. dedim güzel giyineyim bugün, şık bir etek, biraz topuklu ayakkabı, makyaj vs... arkadaşımla buluştuğumda yüzündeki o hayalkırıklığı ifadesi dikkatimi çekti. basit bir kot ve spor ayakkabı vardı ayağında ve akabinde şu sözleri sarfetti 'şimdi bizim eve gidiyoruz, sen çok güzel olmuşsun, ben böyle gelemem, bütün dikkat senin üzerinde mi olsun yani'... o gün milat olmuştu ve sonradan hep farkettim bunu... kendilerini kesen adam için 'hayır seni kesmedi, bana bakıyor apaçık görmedin mi' diye kavga edenler, sen kısa mı giydin al ben donla (kıçın arasına giren şort) gelirim diye yarışa girenler...

  evet hiçbir kız bunu itiraf etmez ama dedim ya kadınların dünyasında gizlidir bunlar...aslında sadece kadın değil, erkeklerde de yok mudur? hangi erkeğin hoşuna gitmez bir kadının onu baştan aşağı süzmesi? sadece süzme meselesi değil ayrıca insana özgüven veren ve kendini beğenmesini de sağlayan bir olaydır bu.

  kısacası kıçının arasında şort giyen bir kadının gerçekten asıl amacı dikkat çekmektir, sıcak değil.

  ancak türlü türlü insan vardır. kimi dikkat çekmek ister, kimi gölgelerde kaybolmak. dolayısıyla bu kişinin tercihidir ve herkes saygı duymak durumundadır. yani bir kadının don gibi şort giymesi kimseye ona tecavüz etme, taciz etme, rahatsızlık verme hakkını vermez.
2036 entry daha