şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
 • başlık başa editi: aracı taranarak katledilen doktor abdullah biroğul'dur.

  o an oradan geçen sıradan vatandaş öldürülseydi de aşağılık, lanet, kalleş bir eylemdi ancak bir doktorun öldürülmesi yalnızca 1 doktorun hayattan göçüp gitmesiyle sonuçlanmaz.

  çok yakın zamanda 6-7 bin dolaylarında doktor ataması yapıldı ve büyük bölümü de doğu-güneydoğu illerine atandı. bu olayı duyduktan sonra çok büyük bölümünün atandıkları yere gidip göreve başlamayacağına emin olabilirsiniz.

  ilerleyen zamanlarda yeterli sağlık imkanlarına, daha da önemlisi yeterli "doktora" ulaşamadığı için ölecek ya da sakat kalacak doğu, güneydoğu illerindeki vatandaşların aklına bugün öldürülen doktor elbetteki gelmeyecektir. "biz gelip çalışmak isteyenleri vurup öldürdük veya öldürülmesine engel olmadık da burada yeterli doktor bu yüzden yok" demeyecekler. yine devlet bize bakmıyorlar, bize doktor göndermiyorlar, bize ikinci sınıf insan muamelesi yapıyorlar ajitasyonunu yapıp terör örgütünün meşruiyetini arayan laflar edecekler..

  gösterilerde itin birisi vurulup ölseydi yarın diyarbakır karışırdı. buyur diyarbakır! sana hizmet etmeye gelen bir doktor pek sevimli gerillalarınız tarafından öldürüldü. bakalım yarın vuranları lanetlemeye dilin varacak mı?

  edit: diyarbakır halkını geçtik tabip odasından dahi "pkk'ya lanet" çağrısı gelmemiştir. ölümlü her olayda toplanıp basın açıklaması yapan stk'lardan da ses çıkmamıştır. sözlük tarafında da vaziyet aynıdır. işbu entry başlığın en şükela entry'si olduğu halde debe'ye sokulmamış, yine her zamanki gibi "oylar hdp'ye" temalı çiçekli böcekli entry parlatılıp debe'ye alınmıştır. aklıbaşında, sağduyulu sözlük yazarlarına duyurumdur.
121 entry daha