şükela:  tümü | bugün
54 entry daha
 • oynadığım oyunlarda hikaye en çok dikkat ettiğim unsur,isterse oyunun oynanabirliği kötü olsun.özellikle advanture türdeki oyunlar insanı oyunun içine çekiyor,kararlarınızı verirken ilerisinide düşünmek zorunda kalıyorsunuz.
  şimdiye kadar böyle sağlam hikaye the walking dead,bioshock serileri haricinde başka bir oyunda görmedim.life is strangede en iyi ve unutamayacağım oyunlar listeme girdi
  2 günde pc başından kalkmadan 4.bölümü bitirdim,hikayesiyle beni etkilemeyi başardı.
  kesinlikle bu oyunu oynamalısınız,burdan sonrası ağır spoiler.

  --- spoiler ---

  4.bölümü bitirdikten sonra anladımki oyundaki ufak detaylara daha çok dikkat etmeliyiz.aslında bu tarz şeylere çok dikkat eden biriyim ama jefferson tiplemesini o kadar başarılı yapmışlarki arkasından böyle bir soğuk kanlı katil çıkağı aklıma bile gelmedi.

  kısaca jeton 4.bölüm sonunda düştü,videoları başa sarıp bir daha izledim. mesela jeffersonunun aslında nasıl biri olduğu hakkında çok detay verilmiş,hatta oyunun başında sınıfta yaptığı konuşmada resmen spoiler vermiş:''cidden karanlık bir köşede sizden herhangi birinizi kaleme alır ve çaresiz bir anda yakalayabilirim''veya sizden biri bunun aynısını bana yapabilir.bu çok kolay değil mi ? çok bariz ? ya arbus insanların masumiyetini veya güzelliğini yakalayarak yükselmeyi seçseydi ?''diye devam ediyor.eminim bu konuşmaya bende dahil çoğu kişi dikkat bile etmedi.

  kate'i ağlatarak,onu umutsuzluğa soktu ve intiharına sebep oldu.

  peki 4.bölümde bulduğumuz ipuçlarını birleştirirken david'in notlarında bunu farkettiniz mi ? bu araç jefforson'un değil mi ?
  http://i.imgur.com/pltvfca.jpg
  http://i.imgur.com/9675tsn.jpg

  oyun aslında bizi burda uyarmıştı...
  http://i.ytimg.com/…i/mfegxkalkls/maxresdefault.jpg

  şimdi gelelim 5.bölümde neler olacak konusuna
  bence 5.bölümde her şeyin başladığı nathanın choleyi vurduğu ve bizim güçlerimizin geldiği yere dönücez.nasıl mı şöyle:
  hatırlarsınız ilk bölümde tuvalete girdiğimizde havalandırmadan içeri mavi bir kelebek giriyor,bizde onun fotoğrafını çekiyoruz.daha sonra nathan chloeyi vuruyor ve biz zamanı başa sarıyoruz. işte o tuvalette çektiğimiz fotoğrafı hatırlarsanız chloe bizden babasının fotoğraf makinesi karşılığı alıyor ve sürekli cüzdanında saklıyor.evet 4.bölümde chloe öldü ama fotoğraf hala cüzdanında duruyor.işte o fotoğrafla aynı williamı kurtarmak için geçmişe döndüğümüz gibi bu seferde bu olayları(kıyamet,fırtına her neyse)durdurmak için başa dönücez.yani fotoğrafı çektiğimiz yere.

  olayları nasıl durdurucaz derseniz bu büyük bir fedekarlık yapmamız gerekecek.ben güçlerimizin chloenin tuvalette vurulduğu andaki yaşadığımız travmadan dolayı geldiğini düşünüyorum.böylece geçmişi değiştirdik ama değişen sadece geçmiş değildi dünyanın dengesinide bozmuş olduk,hayvanlar ölmeye başladı,iklim kafayı yedi,sıcak bir günde kar yağdı vs. yapacağımız fedakarlık ise chloenin en başta vurularak ölmesine izin vermek olacak,böylece zamanı geriye almamış ve güçlerimize hiç kavuşmamış olucaz.

  kısaca 5.sezonda bu resmi kesinlikle kullanıcaz.
  http://static.tumblr.com/…4a9e476/isvarq6/jnxnr2inh /tumblr_static_bgmw7hyu83s4oksgo84gw4g44.jpg

  --- spoiler ---
282 entry daha