şükela:  tümü | bugün
84 entry daha
 • 2. sezonu güzel başlamış dizi.

  --- spoiler ---

  ilk sezondan farklı olarak her bölüm ya da 2 bölümde bir yeni dava görmeyeceğiz galiba. sezon tamamen nate'ın ve kardeşlerin davasına odaklı olacak. tabi bir yandan da geçen sezonki olaylar, rebecca'nın durumunun öğrenilmesi ve ilk bölüm sonunda görülen olay. yukarıda birisi sormuş 2. sezonun yarısına kadar aynı 9 sahnenin farklı açılardan çekimini yüz kere izleyecek miyiz diye. bence izleyeceğiz. dizinin konsepti bu. her bölüm geçtiğimiz bölüm sonunda izlediğimiz annalise'in vurulması ve wes'in görüntüsünün öncesi sonrasını göreceğiz.

  ilk bölüme dair bazı genel yorumlarım:

  - rebecca'nın katilinin hemen açıklanması iyi oldu. süründürmediler.

  - ilk sezondan akıllarda kalan iki temel soru var bence ki bunlardan birisini bu sezon anlatıcaklarının sinyalini verdiler. eggs 911 olayı. diğer olay ise frank'in lila'yı öldürmesi. evet lila'yı kim öldürdü gördük ama niye yaptı bilemiyoruz. frank sam'in bir cümlesiyle niye cinayeti işledi. buradan acip süprizli bir şeyler çıkacağını düşünüyorum.

  - yapımcının dediğine göre rebecca daha görünecek dizide. yani flashback'ler. bence rebecca'nın hikayesi bitmedi yine süprizli bir şeyler gelecek.

  - kardeşlerin cinayet hikayesi ilginç olabilir. kız masum oğlan suçlu görünüyor ilk bölümden. oğlan halayı vurmuş izlenimi de yarattılar. tamamen ters köşe görebiliriz.

  - annalise'yi vuran wes olamaz. sam'in cinayeti tamamen bir meşru müdafa ve kazaydı. wes bir de üstüne gidip annalise'yi vuramaz. yine ters köşe yaptıracaklar. cinayetin altından kim çıkar bilemiyorum. favori bu bölümdeki kardeşlerden erkek olanı plase nate.

  - asher şu anda belki de en uzak karakter izleyiciye. o kesinlikle hikayeye dahil olacak ve ortalığı karıştıracak.

  - oliver-connor ilişkisi ilginç. oliver koruyucu aşıdan bahsetti ama bu konuda çok bilgi sahibi değilim. hiv bulaşma riskini mi düşürüyor aşı bilemedim. connor'un oliver'ı sahiplenmesi, yanlız bırakmaması güzel olmuş.

  - ekibin en tehlikelisi laurel.

  - annalise ile x-men jean grey ablanın ilişkisi zorlama olmuş sanki. iki eski yakın arkadaş olsalar da hikayenin örgüsü değişmeyecekti. aralarında zorlama bir ilişki duruyor.

  edit: bu arada belirtmeden geçemeyeceğim annalise ile wes arasında çok rahatsız edici bir enerji veriyor yapımcılar izleyiciye. kimi zaman cinsellik akıyor kimi zaman anne-oğul ilişkisi. annalise'in wes'in annesi çıkma teorisi var bu çok türk filmi tadında olacak olsa da annalise ile wes sadece öğretmen-öğrenci değil. belki ikisinin de bilmedikleri bir bağlantıları ve geçmişleri var. bu rahatsız eden enerji de bu yüzden gözümüze sokuluyor diye düşünüyorum.
  --- spoiler ---
665 entry daha