şükela:  tümü | bugün
 • horror movie character's survival guide olarak bilinen ve korku filmlerindeki tüm klişeleri barındıran bir liste;
  1) canavarı öldürdüğünüz zaman asla gerçekten ölüp ölmediğini kontrol etmeye kalkmayın.
  2) eğer evinizin bir mezarlığın yanına inşa edildiğini, daha önce karanlık dinlere inananlara ait bir kilise olduğunu, evin eski sahiplerinin çıldırdırdıklarını, intihar ettiklerini veya korkunç yollarla öldüklerini, nekrofil ya da şeytana taptıklarını öğrendiyseniz; vakit kaybetmeden o evden taşının.
  3) şaka için bile olsa bir şeytan çağırma kitabını asla yüksek sesle okumayın.
  4) sakın bodrumu araştırmayın, özellikle de elektrik kesildiyse.
  5) eğer çocuklarınız latince veya bilmedikleri herhangi bir dilde veya kendilerine ait olmayan bir sesle konuşuyorlarsa; hemen vurun! bu, sizi uzun vadede bir sürü acı ve kederden kurtaracaktır.
  not: kolay ölmeyecekleri kesin, o yüzden hazırlıklı olun.
  6) sayıca fazla olduğunuz zamanlarda asla çift ya da tek olarak bir yere gitmeyin.
  7) eğer arkadaşlarınız kasabanın eski ve terkedilmiş evlerinden birinde bir parti planladıysa sakın gitmeyin. özellikle, herkes çift olarak gidiyorsa ve siz ekipteki tek erkek/kız iseniz... eğer ekibin şakalar yapan, komik üyesiyseniz yolda vasiyetinizi yazmanızda fayda var.
  8) genel bir kural; cehenneme geçitler açmaya yarayan bulmacaları çözmeyin.
  9) asla bir mezarın, türbenin, mozolenin ya da ölülere ait ikamet yerlerinin hiçbirinin içinde, dşında, altında, üstünde, yanında kısacası etrafında durmayın.
  10) duyduğunuz bir sesin sebebini araştırırken, bir kediyle karşılaşırsanız; hayatınıza değer veriyorsanız odadan hemen kaçın.
  11) evdeki alet edevat kendi başlarına hareket etmeye başladıysa; hemen dışarı çıkın.
  12) ölülerden hiçbirşey almayın.
  13) gerçekten ne yaptığınızı bilmiyorsanız dna’yla ilgili deneyler yapmayın.
  14) eğer bir canavardan kaçıyorsanız en az iki defa ayaklarınızın takılacağını ya da düşeceğinizi hesaba katın. kaçan kişi kadın ise bu sayı daha da fazla olacaktır. ve şunu aklınızdan çıkarmayın, canavar arkanızdan ayaklarını sürüyerek gelse bile hala sizi yakalayabilecek kadar hızlı hareket eder.
  15) eğer arkadaşlarınızda tıslama, kana beklenmedik ilgi gösterme, parlayan gözler veya vücutlarındaki tüy oranı artışı ve bunlar gibi garip davranış ve emareler belirirse onlardan bir an önce kaçın.
  16) bazıları burada listelenmiş olan kimi coğrafi bölgelerden uzak durun: amityville, elm street, transylvania, nilbog (bkz: troll 2) (eğer bunu hatırlıyorsanız yardıma ihtiyacınız var demektir), the bermuda şeytan üçgeni , maine veya massachusetts’teki küçük kasabaların herhangi biri.
  17) gece arabanızın benzini biterse, civardaki terkedilmiş eve yardım istemek ya da telefon etmek için sakın gitmeyin.
  18) filmin müziğini dikkatlice dinleyin ve izleyicilere dikkat edin. girmenizi istemedikleri yerlere girmeyin çünkü onlar her zaman sizden daha zekidirler.
  19) asla asla ve asla ıslak, yumuşak ve yapışkan bir şeyle “ama onlardan öğreneceğimiz çok şey var” diyerek iletişim kurmaya çalışmayın.
  20) ceset,leş kısacası ölü olan herhangi bir şeyle asla oynamayın ya da eğlenmek için onları kullanmayın.
  21) eğer bir kasaba terkedilmişse mutlaka bir sebebi vardır. siz de uzak durun.
  22) yakınlarda bir yere meteor düşerse, hemen taşının.
  23) korkunç veya kötü bir şey sizi kovaladığında otomobilinizin veya aracınızın –ne kadar yeni, bakımlı ve güvenilir olursa olsun- çalışması için bir kaç kez kontağı çevirmeniz gerekeceğini aklınızda bulundurun.
  24) yardım veya sığınmak için yerel bir kiliseye girdiğinizde haçın ters durduğunu farkederseniz mümkün olduğunca çabuk dışarı çıkın.
  25) eğer filmin sonunda sağ kalan şanslı kişilerdenseniz asla ikinci bir film için kontrat imzalamayın. eğer imzaladınızsa ikinci filmin ilk 5 dakikası içinde bu dünyadan göçeceksiniz demektir..
342 entry daha