şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • 76) eğer kötü bir köpekseniz filmin sonunda öleceksiniz. o yüzden sıradışı bir şekilde karşı koymakta zorlandığınız eski sahibiniz haricinde filmde karşılaştığınız herkesi öldürün
  77) eğer bir kediyseniz, canavarların sizi yememesi, engizisyonun cadı avcıları tarafından bir cadının yardımcısı sıfatıyla canlı canlı yakılmamak veya 4 ayak üzerine düşüp düşmediğinizi merak eden azgın bir ergen tarafından uçurumdan aşağı atılmamak için dua edin.
  78) eğer bir kuş iseniz; tebrikler türdeşlerinizle birlikte zafere ulaşacak ve sonsuza kadar kadar herşeye hükmedeceksiniz. (ya da en azından şıçtığımın kafesinden kurtulacaksınız)
  79) bir şekilde dindar biriyseniz, hemen ateist olun. canavarlar istisnasız peşinize düşecek, “zayıf imanınız”la onlara karşı koymanızdan şeytanca bir zevk alacaklar ve inancınızla ilgili alçakça şeyler söyleyecekler.
  80) garip bir silahla (zıpkın tabancası, alev püskürtücü, konserve açacağı vs) karşılaştığında; hemen alın. eğer siz almazsanız canavar alacaktır ve er ya da geç o silah kullanılacaktır. canavardansa sizin kullanmanız daha iyi olur.
  81) eğer, zombilerle karşılaşırsanız; hemen kendinizi öldürün! zombiler tarafından canlı canlı yenmenin hiç bir iyi yanı yoktur.
  82) bir canavarla savaşırken ateş,elektrik ve asiti her fırsatta kullanın. hatta tercihen hepsini aynı anda ve bir atom bombasıyla birlikte kullanın.
  83) bütün atomik silahlar normal canlıların devasa boyutlarda büyümelerine ve etoburlara dönüşmelerine yol açar. kimyasal ve biyolojik silahlar da öyle.
  84) bütün genetik deneyler (temel olarak insan dna’sı kullanılsın ya da kullanılmasın) büyük dişli ve pençeli, mermilere karşı dayanıklı insanımsı mutantların oluşmasına yol açar. asla tanrıyı oynamaya kalkıp gen yapısıyla oynamayın.
  85) genelde bütün canavarlar göğüs, kol, bacak bölgelerinden aldıkları darbelerden etkilenmezler bu yüzden her fırsatta canavarın gözlerine ateş edin. eğer tutturursanız canavarı bir süreliğine kör edebilirsiniz. (tabi eğer şanslıysanız ve yaratığın gözleri kolayca vurabileceğiniz bir yerdeyse.
  86) eğer bir canavarı yaktıysanız ya da kendisi yandıysa alevler içindeyken bile sizinle dövüşmeye devam edecektir.
  87) eğer bir kedi, köpek veya at özellikle belirli bir kişiye karşı garip davranıyorsa o kişiden (eşiniz ya da çocuğunuz bile olsa) uzak durun.
  88) küçük bir kasabada düzenlenen ya festivali kulağa hoş gelebilir fakat kasabalıların “sen bizim şeref konuğumuzsun. “sen” olmadan barbekü bile yapamayız.” dediklerini duyarsanız arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ederiz.
  89) sakın tuhaf görünüşlü metal sandıkları açmayın. özellikle de hükümete ait olanları.
  90) gece vardiyasında çalışmayın.
  91) bu dünyaya çağırdığınız herhangi bir şeyi kontrol edebileceğinizi düşünerek kendinizi kandırmayın.
  92) koşullar ne olursa olsun buzullarda ya da büyük buz kütlelerindeki garip şeyleri dışarı çıkarmayın. (uçan daireler, frankenstein’ın canavarı, dracula, kurt adam vb)
  93) eğer buzun içinden bir şey çıkardıysanız buzunun çözülmesine izin vermeyin. (özellikle buzun üzerine elektrikli battaniye atmayın, buzun üzerinde kan damlası düşmesine izin vermeyin, dondurcunun kapanmamasını sağlayın)
  94) eğer bir canavarı buzun içine hapsettiyseniz (godzilla, blob vb) yerinin bilinmemesini sağlayın. (turistlerin yanlarında elektrikli battaniye getirmek, buzun üzerinde bir yerlerini kanatmak veya atom bombası patlatmak gibi rahatsız edici alışkanlıkları vardır.)
  95) kuzey kutbu’nda, güney denizleri’ndeki mercan adalarında veya okyanusun derinliklerinde atom bombası denemeleri yapmayın. bu yerlerde genellikle prehistorik çağlardan sağ kalan canlılar yaşarlar.
  96) genellikle böcek türlerinin devasa boyutlara ulaşmak için fırsat kolladığı mekanlar olan çöllerde de atom bombası denemeleri yapmayın. buna dayanarak; daha önce atom bombası denemeleri yapılmış hiç bir çölün yanına şeker veya piknik yiyecekleri depolamayın.
  97) erkek veya kadınların yanında atom bombası patlatmayın. devasa boyutlarda büyüyüp las vegas’taki gazino tabelalarıyla savaşabilirler çünkü.
  98) otoyoldan ayrılmayın.
  99) iblisler tarafında sarılmış bir evde sıkışıp kaldıysanız kahve yapmanın kimseye faydası dokunmayacaktır.
  100) eğer aileniz siz doğmadan önce bir seri katili öldürdüyse, büyük ihtimalle sözkonusu seri katil sizi öldürmek için ölümden geri dönecektir.
244 entry daha