şükela:  tümü | bugün
1646 entry daha
 • daha fikren ortaya çıkışını bile canlı canlı gözlemlediğimiz oluşum.

  yemiyor tabi insanların başkalarının haklarını korumak için gönüllü olabileceğini idrak etmek. canınızın istediği dış mihraka bağlayın, bizler fikir abbasağa forumu'nda atıldığında oradaydık, etiler forum'da büyüdüğünde oradaydık, maçka forumu'nda gönüllü toplanırken oradaydık, forumlararası koordinasyonda yazılımcılar aranırken oradaydık, istanbul kent mitingi'nde çağrılar yapılırken oradaydık.

  gezi nedir diye soranlara en somut yanıtlardan birisidir oy ve ötesi. tam olarak budur, bilemedin budur.

  bugün muhalefet partilerinde sandık örgütlenmesi görüyorsak sebebi daha ilk seçimi olan yerel seçimde, parti bina sorumlularının oy ve ötesi bina sorumlularından daha az şey bildiklerini idrak etmeleridir.

  ömrü hayatı boyunca çıkarları dışında bir adım atmamış, kendi götü dışında kimseyi kollayamamış insanlara zor gelir elbet oy ve ötesi'nin bağımsız ve çıkarsız bir oluşum olabileceğini kabullenmek. en güzel okullarda okumuş bir insanın sırf dernek için beyaz yakalı, yüksek maaşlı işinden, memlekette seçimler oluyor diye vazgeçebileceğini görmek konformistlere batar elbette.

  düşünemez bu insanları, bu gibi önlemleri almaya neyin ittiğini. oysa çok basit güzel kardeşim; insanlar kendi gelecekleri için gönüllü oluyorlar, bütün gün takip ettikleri sandıkta işlerin doğru gittiğinden emin oluyorlar, sonuçları bir merkezde topluyor ve ysk verileriyle karşılaştırıyorlar. sen nihayetinde doğru dürüst oy topladığına inanıyorsan sana giren çıkan ne, sonuçlar zaten aynı çıkacak... senin de gidip orada gözlem yapmana engel olan yok ki, oy ve ötesi sorosçuysa sen de git morosçu ol ve dur orada. önünde duran kim?
851 entry daha