şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • bu yaz "din düşmanlığı yaptığı" gerekçesiyle bir soruşturma atlatmış istanbul lisesi tarih öğretmeni. öğretmen diyip geçmek istemiyorum, zira kendisi en kısa tabirle öğretmen ideasıdır, laboratuvarda mükemmel bir öğretmen üretilmeye çalışılsa seyit hocama çok yakın biri çıkacaktır eminim. dersime girdiği ve üniversite sınavı telaşıyla akıp giden 2 senede bana çok şey katmış, her zaman zevkli geçen dersleriyle kafamı ders saati boyunca tüm o gereksiz işlerden uzaklaştırmayı başarmıştır.

    önceki entrylerde bahsedildiği gibi oldukça bilgili olmasına karşın alçakgönüllülüğü ve her durumda öğrenciyi düşünmesi, hoşsohbetliği, kendisi hakkında ileri geri konuşan dinci tayfanın aksine her görüşe saygı duymasıyla iel camiasında en çok sevilen kişilerden birisi olmuştur zaten.

    tabii ki üstte yazdığım tüm olumlu özelliklerine karşın tipik türk-islam sentezcisi tarih anlayışına mesafeli durması ve her daim duymadan rahat edemedikleri bazı zırvaları tekrarlamaması islamofaşistler tarafından karalanması için yeterli bir sebep maalesef.

    umarım çizgisini bozmaz demek istiyorum fakat ülke bu zihniyetin oyuncağı olduğu sürece dedikleri belli kişilerin hoşuna gitmezse başı muhakkak derde girmeye devam edecek. emin olduğum bir konu varsa o da şudur ki türkiye'nin daha çok seyit ışık'a ihtiyacı var.
15 entry daha