şükela:  tümü | bugün
84 entry daha
 • metalciler tarihe karışmadı; tarihe karışan metalcilerin kimlik bunalımı içerisinde geçirdiği arayış yıllarında üzerlerine giydikleri üst baş, makyajın modası. eskisi gibi grup tişörtü giymek karizma değil, kimse de giymiyor. değişen şey moda.

  metal ise ait olduğu yere underground a kaydı, 80-90'lı yıllarda ki gibi mainstream de tarzı "xxxx metal" bir grup yok artık.

  artık herkes dinlediği müziği "bak ben bunu dinliyorum" diye bağıran tişörtlerle ifade etmediği için de sen "aa metalciler vardı lan bir ara noldu onlar öldü mü" diyorsun.

  bu 30 undan sonra insan daha soft şeyler dinler geyiğine de tavım. herkes ne kadar sosyal psikoloji uzmanı bu ülke de. metalciler 20-25 arası metalden ve metalin dallarından başka şey dinlemez, bundan sonra ki yıllar da metal içerisinde ki arayışı bittiğinde uzun bir süre kulaklarını kapattığı bir sürü kaliteli diğer müzik türlerini de dinlemeye başlar. bu dark jazz de olur, trance de olur, etnik olaylar da olabilir. ama distortion bir uyuşturucu gibidir, bir kere zevk aldın mıydı ölene kadar onun etkisinden kurtulman mümkün değil. zaman sadece bu uyuşturucudan aldığın dozun aralığını belirler; aldığın zevkin büyüklüğünü/küçüklüğünü değil.

  çevremde bir sürü kadın/erkek var 20'li yaşlarında blues/hard rock tan öteye gidememiş, 30 undan sonra death metal brutal vokaline, black metal screamine alışmaya başlamış. kaldı ki şu an dünyada öyle eşsiz misantropik gruplar çıkıyor ki; o adamlara da hak vermemek elde değil. 2010 lu yıllardan itibaren modern metal içerisinde en kaliteli işler bu nihilist, misantropik grupların yol açtığı sludge/blackend, crust punk gruplardan çıkmaya devam ediyor. e bu gruplar da kaliteli bir sounda sahip olsalar da minik firmaları takip edenler tarafından, dar bir çevreye hitap ediyor.

  netice olarak abbath'ın da ifade ettiği gibi metal dünyası olarak lanetlenmişiz anaaacıııım.
52 entry daha