şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
 • türkçe anlamından da anlaşılacağı üzere teamspeak ve skype'a tepki olarak ortaya çıkmış çevrimiçi bir iletişim yazılımıdır. kullandıkları reklam cümlesi "it's time to ditch skype and teamspeak. discord is here."

  artıları:
  -kullanıcı oluşturmak veya server açmak için herhangi bir ücrete ihtiyaç yok.
  -ses kalitesi teamspeak ve skype'ın çok önünde.
  -yönetici paneli çok basit, temel bir bilgisayar kullanıcısının bile server izinlerini* rahatça ayarlayabileceği düzeyde.
  -paylaşılan video veya fotoğraf sohbet ekranında discord üzerinden görülebiliyor, önizlenebiliyor.
  -bir arkadaşınızı o anlık discord'a çağırmak isterseniz programı yüklemek zorunda değil, web tarayıcısı üzerinden https://discordapp.com/ adresinden server'ınıza katılabiliyor. ancak üye olması gerekli.
  -birisini davet etmek isterseniz, instant invite oluşturup bu bağlantıyı kişiye gönderdiğinizde tıklayarak site üzerinden veya programdan server'ınıza ulaşabiliyor. server'ınızın ip ve şifresini hatırlamak zorunda değilsiniz, içinde olun yeterli.
  -afk olan kişileri belirli bir dakika sonrasında otomatik olarak afk odasına gönderiyor.

  eksileri:
  -bulunulan odaya ait özel bir text chat odası olmuyor. sohbet genel bir akıştan görülebiliyor ancak farklı text chat odaları oluşturup, bunları da hangi kullanıcıların görebileceğine karar verebiliyorsunuz.
  -teamspeak'e göre bilgisayar perfomansını biraz daha etkileyebiliyor ne kadar discord ekibi hayır öyle değil dese de. çok iyi bir bilgisayara sahip değilim belki de ben evhamlıyımdır.

  yazılım konusunda atladığım konular olabilir, mesaj yoluyla kafanıza takılanları sorabilirsiniz.
69 entry daha