şükela:  tümü | bugün
38 entry daha
 • bütçesi 2 milyon 850 bin tl olan basketbol takımı. yani daçka'daki marcus slaughter'ın 1 milyon dolarlık maaşından -şu anki dolar kuruyla- az bütçesi olan takım. 6 yabancısına 700 bin dolar veriyormuş. çaylak amerikalısı d'angelo harrison - 16 sayı 4.2 ribaund 2.3 asist ortalaması var- 90 bin dolar alıyor. o sakatlanmadan 6 maçta 5 galibiyet almışlardı, sakatlanınca bütçeden dolayı transfer yapmadılar. sonraki 6 maçta 3 galibiyet 3 mağlubiyet aldılar. 12 hafta sonunda baktığımızda galatasaray, banvit, beşiktaş, darüşşafaka doğuş'u yendiler.

  kadro kurulurken, geçen sene romanya'da oynayan giordan watson, çaylak skorer harrison, geçen sene gözden düşen paul harris, fransa 2.liginden tyren johnson, d-league'in önemli oyuncularından olan ama avrupa'ya uyum sağlayabileceği soru işareti olan khem birch, ucuz ve uzun olsun diye getirilen evaldas kairys; geçen senelerde sakatlık sorunu yaşayan genç oyun kurucu can korkmaz, geçen sene trabzon'da formdan düşen yunus akçay, 2.ligin iyi 3 numaralarından şahin ekmen ve eski "genç yetenek"lerden, geçen sene konya'da oynayan mesut ademoğlu'nu bir araya getirdiler. yani oldukça mütevazı ve düşme savaşı verecek bir kadroydu.

  takımın tek önemli değişikliği tyren johnson'ı yollayıp andre harris'i almalarıydı. bu ay içinde de 2.ligden eski oyuncusu özcan sürücü'yü geri getirdiler.

  takım birbirine inanılmaz uyum sağladı ve 12 maçta 8 galibiyet aldı. şimdi play-off oynayabileceklerini düşünüyorum. bu başarıyı getiren etkenlerden biri de kulübün yapısı. kulüp her zaman bütçesi doğrultusunda hareket ediyor. 2.ligdeyken , justin carter gözden düşmüşken manisa'dan alan ve şu an euroleague'de oynamasını sağlayan, eric buckner'ın türkiye için ortalama üstü bir pivot olmasını sağlayan takım da bu ve bu takımın başında kurulduğundan beri geçen seneki kısa bir ikinci koçluk süreci hariç ozan bulkaz var. velhasıl kelam, türkiye'deki anadolu takımlarına örnek olabilecek bir yapıya sahip olan uşak sportif , yıllarca kalıcı olacak gibi duruyor.

  kadro:
  pg: d'angelo harrison - can korkmaz
  sg: giordan watson - yunus akçay
  sf: paul harris - şahin ekmen
  pf: andre harris - özcan sürücü
  c: khem birch - evaldas kairys - mesut ademoğlu

  edit: when dream day and unite uyardı, yazın tyren johnson hiv+ çıkınca, andre harris getirilmiş. bir de tire mi manisa mı tam hatırlayamamıştım, carter tire belediye'den gelmiş.
15 entry daha