şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kıroluğu, kezbanlığı, görmemişliği tek başlık altında toplamaktır. bunu yapan insan * öncelikle ilgi manyağıdır. genelde bunu yapan kız tarafıdır, ancak çift taraflı olanı da azımsanmayacak kadar fazladır. sosyal medyadan kasıt facebook, instagram, twitter ve whatsapp gruplarıdır.

  öncelikle sevgili olma aşamasındayken alınan ufak hediyeler, gönderilen çiçekler "canım arkadaşım" başlığıyla paylaşılır. sonrasında x'in y'yle ilişkisi var durum güncellemesiyle ilk adım atılmış olur.

  eğer ilişki devam ederse aileleri tanıştırma, kız isteme fotoğrafları falan eklenir. hiç üşenilmez.

  ve en çekilmez aşamalardan ilki nişan... allahım. tahammülüm yetmiyor yazmaya. o yüzükler, tepsi, makas, kurdele en ince ayrıntısına kadar fotoğraflanır. altına "ay canım darısı başına" yorumları döşenir. nişanda dağıtılan kurabiyesi, kesilen pastası, kesilen kurdelesi. aman yarabbim! alkol alınıyorsa nişan sonrası arkadaşlarla kutlamalar, kadeh tokuşturmalar mutluluk dilemeler havada uçuşur.

  evet şimdi ikinci aşama. evlilik. nefesim tükeniyor. çeyiz için alınan ıvır zıvır paylaşılır. bu aşamada kızlardan olulan whatsapp gruplarında bulunanlara sabır diliyorum. gelinliğin, ayakkabının her aşaması paylaşılır çünkü bu grupla. ve beğenmeseniz de olumlu yorum yapmak boynunuzun borcudur. canım duvağım nasıl, aman kuyruğu olmuş mu, yok danteli az mı, kabarıklığı iyi mi... saçım böyle mi topuz olsun şöyle mi açık kalsın. iç çamaşırım nasıl olsun. balayını şurayı ayarladık sizi de bekleriz. yok nikah şahidim şu olsun mu. nedimelerim ne giysin. hangi pozları verelim. fotoğraf çekimi için sizi nerelere sürüklesem de süründürsem. yeminle hayattan soğutur.

  ulan anladık. evleniyosun, mutlusun, paylaşmak istiyosun. ama her aşamadan bana ne yahu? git kocana anana anlat, onlara sor, onlarla paylaş.

  ama suç bende de var. engellemiyorum bu şnsanların paylaştıklarını. yani daha ne kadar mal, ne kadar kıro ve kezban olabilirler merak ediyorum çünkü. çocuk aşamasını yazamayacağım. cidden sinirleniyorum.

  eklemedir koca konak editi: bunlarla sınırlı kalmaz elbette. ay, yıl dönümlerinde, doğum günlerinde sürekli paylaşım yapmalar, birbirlerinin duvarlarında mal mal aşklarını anlatan şeyler paylaşmalar. höff
9 entry daha