şükela:  tümü | bugün
 • şöyle detaylı bi liste yapmak gerekirse;

  1) fernando muslera
  2) kılıştar
  3) annem

  son ikisinden o kadar emin değilim ama aklıma da bu 3 kişiden başka kimse gelmiyor. hiç ben niye yokum bu listede diye ağlayıp, itiraz etmeyin. bak babam bile yok bu listede çünkü o da kafayı yedi.

  siyasetinden bilimine, iş adamından spor dünyasına, küçük esnafından öğrencisine, işsizinden memuruna, hukukçusundan askerine herkes kafayı yer mi lan memlekette? sedat peker denen adam "oluk oluk kan akıtacağız, o kanda da duş alacağız. bir umuttur yaşamak." diye bildiri yayınlıyor ardından hapishaneye bile değil tımarhaneye tıkılması gereken bu adama destek mesajları yağıyor. akademisyenlerin bir kısmı bildiri yayınlıyor sonra hooop diğer bir kısım karşı bildiri yayınlıyor. üniversite mezunu olduğunu söyleyen ama hiçbir üniversite arkadaşı olmayan bir zat ise "karanlık aydınlar" diyebiliyor. sonra işten atılmaları isteniyor falan. barolar birliği başkanı mikrofonu eline alıp dilediğince saçmalayabiliyor. hangi terör örgütünün daha iyi olduğuna dair tartışmalar yapılıyor. terör örgütüne destek vermekten komedyene soruşturma açılıyor. kimse de durup demiyor aga bu nedir diye. "çocuklar ölmesin" diyenlere bakıyorsun yetişkinler ölünce sevinçten konvoya çıkıyorlar. istanbul'un göbeğinde bomba patlıyor ambulanstan önce yayın yasağı geliyor. nobel ödülü olan adamın çalışması neymiş diye bakmadan etnik kökeni sorgulanıyor, sırf bu yüzden ödülünün geri alınması için kampanyalar yapılıyor. şu senaryoyla biri film çekse "tamam fantastik olabilir ama her şeyin bi sınırı var" diye yönetmen koltuğunu kıçına sokarlar.

  insanoğlu çok acayip lan. en ekstrem koşullara alışması bile en fazla 1 ayını alıyor. yavaş yavaş delirdik bak kimsenin haberi yok. zamanında bir doktor arkadaşımla kendi beyin mr sonuçlarımı tartışırken bana "üzülme lan. memlekette kimsenin beyin mr'ı düzgün çıkmaz. senin şanssızlığın bunu yaptırmış olman. siktir et." dediydi. ben beni rahatlatmak için söylediğini düşünmüştüm ama adam haklıymış lan. o yüzden kalan bu son 3 insana sahip çıkıp değerini bilelim.
2 entry daha