şükela:  tümü | bugün
76 entry daha
  • lanet olası bir sevgilidir megadeth. hayatına sen sersem bir çocukken girer, seni daha da sersem edip beklemediğin anlarda terk eder.

    bana öyle yaptı. çok karanlık bir anda yakaladı. afalladım. koskoca bir aşkın yakınındaydım, yakınındaymışım, anlamadım. ağzımda koca bir kancayla dolaşıyordum ağaçların altında, dışarıda rezil bir savaş hüküm sürüyordu, kardeş kardeşi öldürüyordu, "taş taş üstünde koymayacaklar" diyordu o. bir hangara sığınıp saatlerce sevişiyorduk, sonra ölüm öpücükleriyle uğurluyordu beni. yalancının tekiydi, belliydi, ama yine de özlüyordum, damarlarımda bir zehir gibiydi. bir gün geldiği gibi gitti.

    lanet bir sevgiliydi megadeth. eski mektuplarını okuyup duruyordum, koca bir haçtan aşağıya bakıp ağlıyordum. kapkara bir cumaydı, yasla uyanıyordum sabahları. kafama bir kurşun sıkasım, revolverin içindeki tek kurşunu bulasım vardı. sonra bir gün ağzında küllerle geldi tekrar. "canımı dişime taktım" senin için dedi, "yeni benle tanış". inandım. salaktım, inançlarımızda yalan vardı, anlamadım.

    adamı rezil eder megadeth, ölmekten beter eder. kaosa müptela, öfkeye esir eder. zafer kazandığını sandığın anda bir girdaba atar, kara perdelere dolayıverir. herşeyi bildiğini sanırsın, yanılırsın. kaçmak istersin, gizli bir köşe bulamazsın. bir anda gidiverir, hiç belli etmeden, sonra bir bakarsın ki hayatının en acayip yerlerine sızmış, en acayip yerlerden çıkmakta, hiç beklemediğin zamanlarda. aradan zaman geçer, yaşlanırsın. "zaman kimseyi beklemiyor" diye haber gönderir sonra, "beni bile". ağlarsın. seninle birlikte yaşlanmaktadır çünkü kızıl saçlı bir adam, yenilmektesinizdir, yenilenmeyi beklerken. solucanlara kral olmuşsunuzdur, kurtlara kraliçelik yapmayı düşlerken. yine de sandalyeleri tekmelersiniz, yine de öfkelisinizdir, işte hep o zamanlarda geliverir birden, "senin için buradayım" dersin o eski, o rezil, o güzel sevgiliye. en kötü sözler cennet bahçelerinden çıkmışçasına güzel olur, kimsenin sizi tanımadığı o tanıdık şehirde.

    bir cdyi çekip alırsın, günahları gözlerinden akan bir kahraman gibi bakakalırsın. sana dürüst olmayan hayata dürüst olmaya çalışmanın anılarıyla başbaşa yaşayıp, bir gün ölümün gölgesinde ölü bir adam olarak uyanırsın.
562 entry daha