şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
  • aslında -ben yapardım ama yemezsin diye yapmadım- cümlesini kah bir özür kah ise komplex bastırma amacı ile icinde barındıran anne cümlesi.
    gezmeye gidilir anne ile. evsahibi teyze ahududulu kek ya da ne bileyim pastırmalı paçanga filan yapmıştır. cocuk aklı ve utanma duygusunun netleşmemiş olması ile abanılır güzelim böreklere çöreklere. anne ilk lokmalarda - o kadar ısrar ettim evde iki lokma yemedi bak nasıl acıkmış kerata- adlı çalışma ile durumu toplamaya çalışır. lakin anne kulagına-anne ben bi dilim daha istiyom- denilince -evde yapsam yemezsişn- denir.
    nasıl yemem bee! daha adını bugün duymusum ahududunun, ben bile bilmiyorum yer miydim yemez miydim. madem pastırma diye böyle müthiş bi icat vardı biz niye taze fasulye yiyiyoruz?
    sen yap bana böyle börek çörek, yemezsem oklava sapıyla döv. dayıyorlar karnıbaharı, pırasayı sonra -evde yapıyorum, yemiyor- .cocugum aynını yaparsa alnım açık bir şekilde -vallahi ben de pasta yapayım dedim gecen gün, bok gibi oldu. sağolun sayenizde sevindi garip- diyeceğim.
10 entry daha