şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • --- spoiler ---

  yoren'in wall'a götürmek için kings landing'den aldığı kafilenin içinde ilk olarak ortaya çıkan, güçlü, vücudu kıllarla kaplı, küfürbaz, saldırgan ve burnu olmayan karakterdir.

  kafilenin yolculuğu sırasında jaqen h'ghar'ın kafes hücresini paylaştığı iki ilgi çekici derecede korkutucu tipten biridir. diğeri için: (bkz: biter) bu hücredeki üçlü sarayın karanlık zindanlarından alınmıştır.

  amory lorch'un askerlerinin yoren'in kafilesine saldırmasının ve yoren'in öldürülmesinin ardından çıkan yangında jaqen ve biter ile birlikte kafeste kısılı kaldığından ölmek üzere olan rorge arya stark tarafından kurtarılmıştır. daha sonra arya, gendry ve hot pie harrenhal'a tutsak olarak getirildiğinde ve hizmetçi olarak tutulduklarında rorge, biter ve jaqen ilginç şekilde o sırada lannister'lara hizmet etmekte olan yabancı bir paralı asker topluluğu olan, qohor'lu vargo hoat'un liderliğini yaptığı brave companions'a katılmış olarak harrenhal'da ortaya çıkar.

  arya'nın jaqen'i ikna etmesiyle jaqen'in zoruyla kuzeyli tutsakların serbest bırakılmasına biter ile birlikte yardım eder.

  bu olaydan sonra jaqen'in harrenhal'u terk etmesiyle yolları ayrılır.

  jaime lannisterbrienne ile birlikte ele geçirip kılıç elini kesen ekibin bir parçasıdır rorge. jaime'yi ağır şekilde darp edip brienne'i tecavüzle tehdit eder, hatta tecavüze de kalkışır.

  vargo hoat'ın gregor clegane ve adamları tarafından ele geçirilip işkenceyle öldürülmesinin ardından bazı eski brave companions üyeleriyle birlikte katliam, yağma ve tecavüz için nehir topraklarında haydutluk yapmaya başlar. sandor cegane'in miğferini bulup giydiği için westeros'ta katliamları hound'un çetesinin yaptığına dair haberler yayılır. hound halk düşmanı ilan edilir.

  inn at the crossroads olarak anılan, geçmişte bulunduğu konum sebebiyle tanınan bir han olan fakat nehir topraklarındaki savaşın izleriyle sefil bir yer haline gelmiş handa, konaklamak için hana gelen brienne ve eşlikçileri ile karşılaşır. kardeşliğe katılmış olan gendry de oradadır ve hanı işleten çocuklardan biridir.

  brienne ile rorge düelloya tutuşurlar. rorge bir kadına karşı destek almayı kendine yediremediği için diğer haydutlardan yardım gelmez. brienne tarafından öldürülür.

  olay yerine geç gelen brotherhood without banners üyelerinin başında olan lem lemoncloak rorge'dan hound'un miğferini alır ve miğferin yeni sahibi olur.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap