şükela:  tümü | bugün
 • doğrusu "mercedes-benz'in 100 yıllık rekabet için bmw'ye teşekkür etmesi" şeklinde olacak başlık ama malum karakter sınırı.

  serbest piyasa ekonomisinin bir güzelliğidir. mercedes-benz bir alman gazetesine verdiği reklamla 100 yıllık rekabet için bmw'ye teşekkür edip gözlerimizin yaşarmasına sebep olmuştur.

  haber linki

  --- spoiler ---

  aynı endüstriyi paylaşan markalar arasındaki rekabet kaçınılmaz. hatta bu iki marka aynı coğrafyaya aitse işler daha da kızışıyor. stuttgart merkezli mercedes-benz ve münih merkezli bmw aynı ülkeden çıkan ve dünya ölçeğinde üretim yapan iki büyük otomotiv markası. ve aralarındaki rekabet de daha büyük teknolojilerin geliştirilmesine ve üretimin daha üst seviyelere çıkmasına önayak oluyor.

  mercedes-benz'in bugün bir alman gazetesinde yayınladığı ilanla da rekabetle geçen 100 yıl için bmw'ye teşekkür ediyor. ilanda ise sadece bmw'nin marka değerinin bir parçası olan ön ızgarası bulunuyor. ilan metninde ise; "100 yıllık rekabet için teşekkürler, ilk 30 yıl oldukça renksizdi." yazıyor. mercedes-benz teşekkür kutlama ilanında rakibinden 30 yıl daha eski bir marka olduğunu vurgulama fırsatını böylece kaçırmamış oluyor.
  --- spoiler ---

  adamlarda rekabet, verimlilik ve kalite inanılmaz seviyede. özel teşebbüslerin olayı aslında bu. ne kadar rekabet olursa kalite o kadar artar ve fiyatlar tüketicinin istediği gibi düşük seviyelere iner.

  burada bizim yapmamız gereken şey devletin bu alanlardan elini eteğini çekip özel sektörün yolunu açmasıdır.

  not: bu entry'i yazarken serbest piyasa ekonomisi ve iktisat benzeri başlıklara baktım da birkaç şey öğrenip size aktarayım diye ama birileri o başlıkları çok saçma etnryler'le doldurmuş.*iktisat okuyanlar yeşillendirsin.

  edit: bazı yazarlar serbest piyasa ekonomisine karşı çıktıkları için bana küfür etme gereksinimi duymuşlar. kendilerine burdan selam yolluyor ve (#59088725) 'nolu entrye bakmalarını tavsiye ediyorum.

  not: anadoluçomarspor.
77 entry daha

hesabın var mı? giriş yap