şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • 2016 yılının başlarında gündeme gelmiş iddiadır. haberlerin yoğunlaşması ile birlikte araştırıldığında, terörist bir grubun çalışanı olan ve san bernardino saldırısını gerçekleştiren kişinin telefonuna backdoor ile erişim sağlanması için başvurunun bulunduğu saptanmıştır. fbı'ın apple'dan istediği backdoor yeni ios sürümü ile birlikte gelebilir. bu sürüme göre :
  telefonun kamerası ve mikrofonu kullanıcının haberi olmadan aktif olabilecektir (mutlaka daha fazlası vardır).

  tabii ki bu durum apple'ın gizlilik politikasına tamamen ters olduğu gibi, fbı'ın presli oynaması ile birlikte büyümüştür. apple'ın genel olarak itirazı "biz sistemi açık olmayacak şekilde kurduk. fbı için özel üretilecek bir kod ile backdoor girişi sağlanabilir ancak yanlış ellere düşer ise insanların gizliliği tamamen deşifre olabilir" dir. silicon valley'deki tüm büyük firmalar apple'ın arkasında oldukları hakkında yazılı açıklamalarda bulunmuşlardır.

  şimdi efendime söyleyeyim, ey amerikan firmaları, siz kimi yiyosunuz? tamam apple büyük firma, tamam apple güzel hizmetler sunuyor ve teknoloji çağının liderlerinden biri. ancak sen bir amerikan markasısın ve amerikan hükümeti birşeyi ister ise bunu yaparsın. sıradan amerikan vatandaşı bundan ne kadar kötü etkilenir ki? cem yılmazın dediği gibi ,"fbı ne yapsın senin boklu hesabını? , necmettin circular from philedelphia? kill him." bundan asıl etkilenecek olan orta doğudaki siyasiler, silah tüccarları ve amerikan politikalarına ters düşebilecek herhangi kişi/kişilerdir.

  9/11 aldatmacası ne ise apple-fbı-nsa aldatmacasıda odur diyorum. saygılarımla

  kaynak -1 : http://sputniknews.com/…ne-cameras-microphones.html

  kaynak -2 : http://www.apple.com/customer-letter/

hesabın var mı? giriş yap