12924 entry daha
  • 6. sezon trailer'ının son sahnesinde, js'nin naaşının baş ucunda yatan ghost ölüdür. yanlız nasıl öldürüldüğü konusu haliyle muallaktır. ama ölü olduğu kesin. tahminen rob stark'ı red wedded ederken, grey wind'e fray'ler tarafından yapılan operasyon, snow'u öldürürkende night watch elemanları tarafından ghost'a yapıldı. açıkçası 5. sezonun finali bir iki ay moralimi bozup mal gibi etrafta dolanmama, "ulan adaletine yanayım" dememe sebep olsada, açıkçası ghost'uda infaz etmelerine daha fazla üzüldüm. kaçsa gitse, en azından snow skin change yapıp, second life worthy of a king yaşıyor umuduyla kendimi avuturdum. lakin bu konuda cut-off oldu. bu noktada %0,1 ihtimal, ghost'un melissandre tarafından bir ressurection rituel için kurban verildiği ihtimali olsada, sanmıyorum... sir davos'un o pasif agresif yorumunda "herşeyin içine sçtınız, benim gibi bi adamı bile delirttiniz,film koptu" durumu açıkça ortada gibi gözükmekte.

    trailer'ın bir diğer gözüme takılan ve ortamlarda fazla konuşulmayan kısmı ise, karlı bir orman sahnesine kapşonlu ve at binen birisinin, yanan bir gürzle wildling gibi gözüken bir başkasını knock out edişidir. bu karakterin ve bu sahnenin sadece göze güzel gözüksün gayesiyle varolduğuna inanmıyorum. o karakter bu sezon izleyenleri şaşırtacaktır inancındayım. gerek bizzat karakterin kim olduğu ortaya çıkınca, gerek yapacağı işlerle.

    edit ;

    08.04.2016 izlediğim bir teaser trailer'ında ghost'un net bişekilde ölmediğini gördüm, hatta agresif bir şekilde saldırıya hazırlanıyor. iyi iyi böyle şeyler lazım...
29826 entry daha