şükela:  tümü | bugün soru sor
2 entry daha
  • 2 gün önce bir yakınımızın çocuğuna takıldı. henüz 4 yaşında bile değil. yaşına göre dünyada 7. vaka, türkiye'de ise ilk vaka. sıradışı bir durum olduğundan ameliyatına 20+ prof. katılmış. sanırıım hem destek hem de gözlemlemek adına katılım üst seviyelerde gerçekleşmiş.

    beklentilerin çok üstünde bir durum gerçekleşiyor ve çocuk hayata tutunuyor. 40+ derece ile ateş ile çocuk ameliyata alınıyor ve bir tüm ekip mucize gerçekleştiriyor. çocuk şu an oldukça iyi durumda ve yaşıyor. bugün yarın servise alınabilir diye düşünüyorum (tamamen kendi düşüncem).

    olayın içerisinde bir çok kahraman doktor var. fakat hem kendilerinin izni olmadan hem de her bir ismi es geçmemek adına ne hastane, ne doktoru, ne de çocuk hakkında bilgi vermek istemiyorum. bunu ayrıca bir başlıkta detaylı olarak yazmak lazım, çünkü çok sıradışı bir durum ve başarılı geçen operasyon söz konusu.

    dediğim gibi aslında bu konu tamamen ayrı bir başlık konusu. fakat talebi ilk buradan dile getirmek istiyorum.
    etrafınızda yapay kalp ile yaşayanlar varsa lütfen benimle iletişime geçin. aile bu kişiler ile tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak istiyor.
2 entry daha