şükela:  tümü | bugün
 • 13 mart 2016 ankara patlaması'nda hayatını kaybeden gençlerden biri. kendisi gazi üniversitesi ingiliz filolojisi son sınıf öğrencisiymiş. ozancan akkuş'tan, destina peri parlak'tan, elvin buğra arslan'dan ve göçüp giden diğer pırıl pırıl gençlerden hiçbir farkı yoktu. kanıksamaya, alışmaya başladığımız hain terör onu da aldı götürdü. allah tüm bu gençlerin, orada hayatını kaybeden herkesin ailelerine sabır yağdırsın, acılarını hafifletsin.

  buraya başlık açmak çok da benlik bir iş değil fakat kendisi hakkında bir şeyler okumak isteyip de göremeyince ben yazayım istedim. onun adı da burada olsun, yıllar sonra insanlar bu günleri öğrenmek istediklerinde onu da okusunlar, görsünler istedim.

  bugün 14 mart pazartesi, vefat ettikten saatler sonra sözcü gazetesinde kendisi hakkında şöyle bir yorum yapıldı, buraya not düşülsün:

  "hiç yoksa bunun öğretmen olup bağnaz bir nesil yetiştirme olasılığının ortadan kalkmış olması ufak bir tesellidir. kimse kusura bakmasın, kafasındaki o çaputla herhalde astronot yetiştirmeyecekti."

  bugün 14 mart pazartesi ve bugün bir ölünün ardından böyle bir laf edildi, kayıtlara geçilsin.

  (bkz: sözcü'de ankara patlaması için yapılan yorum)

  ölülerimizin ardından üzülmeyi bile beceremiyoruz. hala ayrıştırma, hala ötekileştirme, hala ideoloji yarıştırma, hala analiz kasma derdindeyiz. ölenler aslında hiç kimsenin umrunda falan değil. ankara patlarken surviver izleyen bir memleketiz biz, çok da bir şey beklememek lazım ama insan yine de, yine de hayret ediyor.

  sen güzel uyu feyza, eminim öğretmen olsaydın çok aydınlık nesiller yetiştirecektin. öğrencilerin astronot da olacaktı sosyolog da.. güzel uyuyun çocuklar.
7 entry daha