şükela:  tümü | bugün
2306 entry daha
  • hiçbir hak mücadelesi, hiçbir dava ve hiçbir mağduriyet sivillere saldırmak için bir bahane olamaz. sur'da, cizre'de devlet masumları öldürüyor, insanların evini barkını dümdüz ediyor diye kürt olmayan nice insan ne mücadeleler verdi aylardır. daha dün bildiri yayınladıkları için hapse atılanlar var.

    şimdi sormazlar mı e amına koduğum çocukları sizin devletten farkınız ne? cemil bıyık diyor ki -batıdakiler çok rahat biraz da onlar da çeksin ki halimizi anlasınlar.-

    lan şerefsiz, şu memlekette kim rahat yaşıyor? kaldı ki rahat yaşanılsa ne olur? rahatı bozulduğu zaman beyinsiz bir anda beyne mi kavuşacak? az biraz vicdanı olan hak mücadelesinde ezilenin yanında yer alır zaten. ki kürtlükle alakası olmayan niceleri bedel ödemekten korkmadan senelerce ne yollardan geçti/geçiyor.

    çok değil bundan 2 sene önce hükümet tarafından pkk "dağdaki gençler" olarak sunulduğu günlerde de bugün pkk şehirlerde bomba patlattığında da aynı noktadayım. safım değişmedi.

    kürt, türk, ermeni kim olursa olsun bu adamlarla sempati duyan herkes insanlığa ihanet etmiştir. kürtlere karşı yapılan zülmün şakşakçılığını yapan embesillerden hiçbir farkları yok hiç birinin.
867 entry daha