şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • müzik sadece müzik olur mu hiç!

  içine çekildiğin dünyadır!
  damarlarından hücrelerine ulaşan panzehirdir,penisilindir!
  fitilini tutuşturan, ateşini harlayan, sarsıcı ve tehlikeli bi güçtür! kendini, dünyayı tersine çevirebilecek güçteymiş gibi hissettirir.
  paragraflar boyu anlatılabilecek düşünce ve duyguların ideogramıdır!

  müzik sadece müzik olur mu hiç!

  "konuştukça biriken söyleyemediklerimiz"i söyler,
  "yardım et bana,
  söyleyebildiklerimden daha fazlasını anla"(kafka) diyeceğimiz durumların yoldaşıdır, sırdaşıdır. aynı havayı soluyanlarla gönül birlikteliği sağlar, üst kimlik oluşturur.

  hayatta hiç bi şeyin iyi bi müzik kadar harekete geçirici etkisi olamaz. hele enstrüman çalacak yetenekte değil ama (gitarın söyledikleri: (bkz: #59273630) @sozluk) büyüye dahil olup, paçasından tutup çeşitli coğrafyalarda gezinenler için "müzik sadece müzik" olur mu hiç!
  bi bakarsın mali müziğinin (https://youtu.be/qi_h49d1xo8) sihriyle afrika semalarında kanat çırpar, tracy chapman (https://youtu.be/g16s0xmdras)lirizmine teslim olur sonra kürkçü dükkanının gönül tellerine tutunup "buram buram anadolu", anadolu folk-rock.... ha rock deyince orda dur ve yeni bi sayfa aç!
  rock sevdası kendi başlığı altında bi yazıyı hak eder. şimdi burda iki cümleyle "sevda"yı ve rock tanrılarını harcamayalım di mi ama..

  (plaktaki cem karaca "herkes gibisin" demeyeydi iyiydi be! hem de parçaları yeni yeni yapıştırıyoken yerine! yine dağıldı bak!)
1 entry daha