şükela:  tümü | bugün soru sor
263 entry daha
  • olabilir böyle bir kız. ben güzel miyim bilmiyorum ama düğün denen şeyi istemiyorum ve parayı da gerçekten umursamıyorum.

    düğün çok masraflı ve evlenen çiftten çok etraftakileri eğlendiren zaman kaybı bir şey. ama birçok kişi için gösteriş malzemesi oluyor ülkemizde. bu yüzden maddi durumu ne olursa olsun herkes en güzel düğünü istiyor. hep derim, şimdi yaptığım işi yapıyor olmasaydım ve ticarete atılmayı düşünseydim kesinlikle düğün-nişan malzemesi satan bir dükkan açar, paraya para demezdim. şaka gibi gerçekten. bir sürü insan bu gereksiz şeylere para harcıyor, düğün sonrası yeni bir hayata borçlarla açıyor gözünü. düğün ve öncesi şeyler için harcanan para ile mütevazi bir nikah yapılabilir, eşe dosta ufak bir yemek verilebilir, eksik eşyalar tamamlanabilir, ya da ilerisi için birikim yapılabilir. bir gece birkaç saat giyilecek gelinlik ve damatlık için bile binlerce para harcanıyor. kimin ne dediği umrumda olmaz, sade ve basit bir kıyafetle bile evlenebilirim. yeter ki buna değecek bir insan olsun karşımda. evlilik demek sevgi demek temelinde. gerisi boş. para gelir ve gider, önemli olan insan kalabilmek.

    ben böyle düşünüyorum ama başka yazarların da belirttiği gibi eninde sonunda yalnız kalacak olan kızdır bu. güzel olduğu için elbette etrafında bir sürü aday olacaktır, ama erkeği üzmediği için kaybedecektir. çünkü erkekler kendilerini üzen, yoran, kullanan kadınları severler. karşısındakine değer veren, üzerine titreyen, ona saygı duyan, delicesine seven kadınlar ise hep yalnız kalırlar. bu böyledir.
180 entry daha