şükela:  tümü | bugün
41 entry daha
 • pek çok hobi sahibi adamım, ama milletin dediğini zerre bir tarafıma takmıyorum. size de tavsiye ederim. hobinin birinci kuralı kimseyi sallamayacaksın. 35 yaşında adam uçurtma uçuruyor mk. o dalış malzemesine o para verilir mi? maket ne demek la çocuk musun? koskoca adam oyun oynuyor hala. hah şimdi çocuğun oldu artık sen bırak o oynasın bunu diyeni zerre sallamayacaksınız arkadaşlar. ben hobilerim konusunda bir tek eşimi dinlerim o da bütçemiz ortak olduğu için.

  türkiyenin temel sorunu kültür eksikliğidir. herkes herşeyi bir açlığı tatmin etmek için yapar. para kazandırmıyor mu aman ha sakın dokunma, hele üstüne para mı harcıyorsun sıçtın. hayatı televizyon izlemek olan adama nasıl anlatacaksın ki herifin tavuk çiftliğindeki tavuklardan farkının olmadığını.

  gece saat 2 de domuz avında pusuya yattık dersin, deli sikti mi bari der. ama olup da bu hobilerinden bir şekilde para kazanmaya başlarsan hemen gelir bana para versene, bana içki ısmarlasana diye yakana yapışır. sürekli bir açlık hali.

  son dönemde özellikle çin siteleri sayesinde bir sürü şeye ucuza ulaşabilir oldum. ayrıca amazon ve ebay de son derece faydalı. bunun parası var sikelim kafasındaki hobi esnafını hayatımdan çıkarttım. gerçekten hobi esnafı olan adamlardan pahalı da olsa yine alışveriş ediyorum. yani adam bir maket boyasını varsın 50 kuruş pahalı satsın 1 lira fazla satsın tabi onlinedan. hatta ara ara ihtiyacım olmasa da alışveriş yapıyorum.

  bunun dışında elektronik ile ilgileniyorum son dönemde arduino ve raspberry pi sayesinde çok hoş zaman geçiriyorum. ali expressden bilimum kartı devreyi 1-2 dolara getiriyorum. sonrası heyecan macera.

  kendime ucuz bir motosiklet aldım onun modifikasyonu ile uğraşıyorum şahane de işler ortaya çıkıyor. survivordakileri tanımıyorum, haberlerden haberim yok. türk dizilerine dair fikrim yok ama süper işler çıkarıyorum. yani en azından kendime göre. ara ara hobilerimin facebook gruplarının buluşmalarına katılıyorum.
  türkiyede hobi sahibi olmak zor değil, bana sorarsanız. ama kolay da değil.
123 entry daha

hesabın var mı? giriş yap