şükela:  tümü | bugün
63 entry daha
  • erkek olmamama rağmen hak verdiğim saçmalıklar. basit bir şeyi sanki evrenin sırrını bulmuş gibi duyurmak. bu durum kadınların davranışlarından kaynaklanmıyor sadece. babaların kendisi çok önemli. annelerin de. "ben kuzumu kimseye yedirtmem" anlayışı var bizim ülkede genel olarak. "ötekileştirme"

    yani doğurdum büyüttüm benim tapulu malım istediğimi yaparım demek bu. halbu ki yetişkinliğinde sorumlulukları ile başbaşa bırakmayı bilmiyoruz. hayatlarına saygı göstermeyi bilmiyoruz. bu yüzden ne kendi aileleri dışında bir kimseye itibarları oluyor ne de sorumluluk bilinçleri. üstüne bir de şımarıklık ekleniyor. hayatını çocuğa adamak da çok bencilce aslında bence. tersi gibi dursa da. büyüyünce "ben senin için falan filan yaşadım" demek koz biriktirmek gibi. olması gereken ne? aileye vefasızlık yapmamak, saygı göstermek, gerektiğinde ilgilenmek... annelere düşen ise çocuklarının bir gelecegi oldugunu kavramak.

    şurada sikayette bulunan gençlerin kendi anne babaları da eminim onları böyle yetiştiriyordur. senin annen benim annem olayına varıyordur herşey. balık baştan kokar. onca sacmalıkla uğraşıyorsanız tek nedeni herşeyi isteyebileceğini sanan ebeveynleriniz ve onların yetiştirdiği şımarık çocuklardır.
83 entry daha