şükela:  tümü | bugün
101 entry daha
  • "ama ben de bir kere evleniyorum, ona da özeniyorum tabi" ideası altında yapılan tüm saçma sapan harcamalar, bir gün içinde harcanıp gidecek 10 binlerce liralar bütünüdür ve "damat da pek oynakmış", ya da "gelin de epey suratsızmış" gibi milyonlarca örnek verebileceğim memnuniyetsiz düşüncelerle sonuçlanır. ben kimsenin düşüncesini önemsemem, isteyen beğensin istemeyen beğenmesin demeyin, çünkü gelinlik bile başlı başına "koşun koşun bana bakın ne kadar da kabarık ne kadar da ihtişam doluyum" gibi beğenilmek isteyen mesajlarla doludur. kabarık olmayan gelinlik giymek istediğinizde özensizlikle suçlanırsınız mesela. gerçekten başkalarının ne düşündüğünü önemsemeyen biri telli duvaklı karayip korsanları film müzikleriyle sahneye çıkmalı düğün yapmaz bana göre. daha doğru şekilde ifade edeyim; başkalarının beğenisine uygun bir düğün yapmaz diyeyim.
    benim şahsi görüşüm, düğün denen etkinlik, sevdiği, birlikte olmaktan, paylaşmaktan mutlu olduğu insanlarla bir araya gelip herkesten çok gelin ve damadın eğlendiği bir kutlama olmalıdır. ama ülkemizde gelenek, görenek, adet vs faşizmiyle tekdüzeleştirilmiş zorbalıklar bütünü olmuş, kukla gibi hadi şimdi dansedin, hadi şimdi pasta kesin birbirinize yedirin gibi şeylerle dolmuş.
    bu buzdağının yalnızca düğün olan kısmı, bunun bir de nişanı, istemesi, bohçası (!) ev kurması da var. allah akıl fikir versin diyorum, biraz düşünmeli.
121 entry daha

hesabın var mı? giriş yap