şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • ülkemizde gene her sene olduğu gibi coşkuyla kutlanıyor.

  demeyi çok isterdim ama diyemiyorum. çünkü ne kadar eleştirsem de kontra plak harici bu güne özel bir şeyler yapan dükkan sayısı bu sene 0, geçen sene bir dükkan daha vardı ama o da ilgi görmeyince bu sene hiç üzerine düşmedi.

  neden? çünkü ülkemizdeki müzik dükkanı konsepti plak hususunda ikinci el üzerine yoğunlaşmış durumda. çünkü 2-3 dolarlık plakları salak müşteriler sayesinde 50-60 tl gibi rakamlara ittirebiliyorlar da ondan. yeni plakların peşinde kimse koşmuyor, ithalatçılar lütfedip de getirirse onlardan alıp satıyorlar, ne birisi yabancı plak şirketleriyle iletişime geçiyor, ne de kimse bu ithalatçı firmalara "şunu da getirsene bunu da getirsene" diye baskı kuruyor. ne getiriliyorsa alıyor, onları da millete satıyor. bu tutumları halden 1 ton patates alıp pazarda satan pazarcıdan farksız. özelliksiz, niteliksiz, kalitesiz dükkanlar yığınları..

  dükkanları geçelim, ithalat yapan firmalar ve oradaki sorumluların da dinleyici zerre skinde değil. mesela ben kişisel olarak artık bıkıp warner bros'un türkiye ithalatçısının sorumlusunun iletişim bilgilerine bir türlü ulaşıp mail atıp derdimi anlatsam da "maliyeti çok yüksek o yüzden getiremeyiz" cevabı aldım.

  bir kültür oluşturmak ve onu oturtmak, devamını sağlamak zor iş. ticari firmalar olarak bunları bu kaygılarını tabii ki anlıyorum ama ne yazık ki omlet yapmak için birkaç yumurta kırmak gerekiyor. 2 sene kafa kafaya noktasını sineye çeker, 3. sene kar etmeye başlarsın. ama bu sorumluluk niteliksiz kişilere bırakılarak ne yazık ki boşa gidiyor, ziyan oluyor.

  sözün özü bu sene de ingiltere'ye, almanya'ya, hollanda'ya bakıp iç geçiriyoruz. ulan bari bir tane türk sanatçı da çıksa dese ki ya ben bir şeyler kaydettim rsd vesilesiyle de 7" bastırdım 1000 tane, rsd özel kolleksiyon olarak müzik dükkanlarına dağıtıyoruz. o da yok işte o da yok mk.

  bu ülkede yaşamaktan nefret edilen anların çok nadide bir köşesine bu ufak sıkıntıyı da yerleştirerek rsd geçtikten sonra internetten 2 katı fiyatına satılacak plaklar için pusuya yatıyoruz..
6 entry daha