şükela:  tümü | bugün soru sor
 • * gittik gördük: #66185772

  ilki 27-30 ağustos 2016 arasında fırtına vadisi'nde gerçekleşecek olan 3 günlük doğa festivali. konaklama herkes kendi çadırında. fiyat 350 tl. buna yemekler, rafting, zipline, konserler, geziler, lokal ulaşım ve horon/yoga dersleri dahil. yaş sınırı 18-40. katılımcı sayısı 200 ile sınırlı (geçen hafta 60 kişilik kontenjan kalmıştı)

  heycanla bekliyoruz :)

  http://www.kackarfest.com/

  programın 1. günü (27 ağustos 2016 / cumartesi)
  en geç saat 12:00 a kadar çamlıhemşin’de buluşma. kamp alanı ve çamlıhemşin arası 7 km. araç transferini biz yapıyoruz. öğle yemeği sonrası tüm ekip tar deresi yürüyüşünü yapıp kamp alanına dönüyoruz. yürüyüş yaklaşık 2 saat kadar sürecek. akşam kamp ateşi yanar. festival alanında horon dersi ve mini konser.

  programın 2. günü (28 ağustos 2016 / pazar)
  karadeniz’in en güzel 3 yaylası arasında bulunan amlakit, hazindak ve pokut arasını yürüyeceğiz bugün. öncelikle yolumuz üzerindeki asırların izini taşıyan zilkale’ye uğrarız ardından palovit vadisi’ne girip palovit şelalesi’ni fotoğraflarız. amlakit’e ulaştığımızda yürüyüşe başlıyoruz. muhteşem bir patikadan hazindak yaylasına çıkıyoruz. hazindak taş ve ağaç karışımı yayla evleriyle zamana meydan okuyan müthiş bir yayladır. hep bir tulumcu olsun istedik yanımızda yaylada tulumu patlatırız. bizler coşarız yaylacılar da :) ardından ladin ormanlarında içinden ülkemizin tartışmasız en güzel yaylası pokut’a yürüyoruz. şayet hava uygun olursa palovit vadisi ve pokut’un vadiye uzanışı inanılmaz güzellikte. buradan sal yaylası’na geçer güneşi şanslıysak bulutların üzerinde batırırız. akşam kamp alanına dönüş ve ateş yanar. mini konser ve horon öğretisi.

  programın 3. günü (29 ağustos 2016 / pazartesi)
  bugün buzul göllerine hareket ediyoruz. öncelikle ayder yaylası üzerinden yukarı kavrun yaylası’na kadar araçla gidiyoruz. yukarı kavrun’dan kaçkar doruğu’nu rahatlıkla görebiliyorsunuz. yürüyüşe bu güzide yayladan başlıyoruz ve 2800 metrede bulunan ceymakcur geçidinden aşıp karadeniz buzul gölü’ne varıyoruz. 1 saat yüzme molası. girdiğiniz gölün suyunu içebilirsiniz bile o derece insandan uzak bir yer burası. sonrası ceymakcur yaylası’na kadar iner araçlarla ayrı bir adrenalin peşine koşacağız. fırtına deresi’ne gidip tüm grup rafting yapıyoruz. rafting sonrası dereyi zipline ile geçeceğiz. akşam kamp alanına dönüyoruz ve 2 gündür öğrendiğimiz horonu vurabilmek için büyük konser hazır. bu gece sahneye marsis çıkıyor. gece geç saatlere kadar eğlence tavan yapıyor. yağmur da yağsa, çamur da aksa bu gece eğlence sürecek…

  programın 4. günü (30 ağustos 2016 / salı)
  ee artık gidin 3 gün oldu kokmaya başladınız . artık fırtına kütüğü’ne bağlı vatandaşlarsınız. sabah kahvaltı sonrası çamlıhemşin’den tüm ekibi yolcu ediyoruz. kalmak isteyen çamaşıra bulaşığa yardım eder.
11 entry daha