şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • seneler geçer fakat siz o kadar çok sene olduğunu fark etmezsiniz bir bakarsınız ki alnınız ve tepenizde açılmalar başlamıştır, aynaya bakıp kendinizi tepesi açılmış sağ veya sol taraftaki bir tutam uzun saçı bu parlak bölgeyi kapatmak için kullanan bir hilkat garibesi olarak hayal edersiniz.
  saç ektirmek çok saçma, gereksiz ve pahalı bir eylemdir ayrıca kesinlikle kişilik problemlerinin göstergesi olarak alınmalıdır fakat daha gençsinizdir alemlerde böyle fink atamazsınız.
  bir sabah sevgiliniz size bakar ve "traş ol sevgilim" der siz sessiz kalırsınız yavaşça üzerinize bir şeyler geçirir dışarı çıkarsınız sevgilinizin bahsettiği şeyin sakal tıraşı olduğu çok bellidir, zaten sizde anlamışsınızdır ama işinize gelmez. berberin yolunu tutar kapıdan içeri girerer ve koltuğa kurulursunuz.
  - sakal ? diye sorar berber siz aynaya bakar gülümser ve
  - sadece saçlar "0" olsun şefim. dersiniz
  berber bir yanlış anlamaya kurban gitmemek için "0" ın hiç bir şey olduğunu ve neredeyse hiç saçınız kalmayacağını anlatmaya çalışır sizde matetmatiğinizin iyi olduğunu ve "0"ın anlamını bildiğinizi söylersiniz. hatta berber abartır önce bir 2 numara yapar ve size gösterir siz "0" da ısrar edince çaresiz vaz geçer ve istediğinizi yapar.
  kolruktan doğrulur elinizle kafanızı tepeden alna doğru şöyle bir sıvazlar aynaya sırıtırsınız berberin parasını eline tutuşturur eve yollanırsınız. sevgiliniz size hayretle bakar, arkadaşlarınız size hayretle bakar, patronunuz ve komşularınız size hayretle bakar.
  sadece iyi niyetli anneniz size " iyi yapmışsın oğlum saçların çok dökülüyordu dipleri hava alsın daha gür çıkar" der. bu ise tamamen iyi niyetindendir.
269 entry daha