şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • bir zamanlar adana'da sloganıyla 1 haziran'da kendi youtube kanalı üzerinden yayınlanacak internet dizisi. facebook sayfasında yazan konu/hikaye şöyle:

  "adana'da geçen bir çete hikayesi!
  adana - hürriyet mahallesi'nde yaşayan; yasadışı yollara bulaşıp, zamanla adana'nın en güçlü çetesi olan bir grup gencin hikayesi.

  savaş, cio ve özgür, adana'nın hürriyet mahallesi'nde doğup büyümüş, 20'li yaşlarında 3 gençtir. savaş hem yaşı itibariyle, daha da önemlisi cesareti, gözükaralığı, zekası ve kiritik zamanlarda aldığı doğru kararlar nedeniyle ''abi'' konumundadır. zamanla bu özelliği sayesinde kendisinden yaşça büyüklerin bile 'abisi' olacaktır.

  cio ise biraz gösteriş meraklısı, gücüyle ve yaptıklarıyla övünmeyi seven, ama bunları bile hep planlı şekilde yapan birisidir. zekidir. anlık gibi verdiği tepkiler bile aslında planlıdır ve bir amaca hizmet eder. hem fiziksel, hem de zihinsel gücünü doğru kullanmaya çalışır. yaptıkları işlerde kendini arka planda tutabilmeyi iyi becerir.

  özgür ise, şair ruhlu, sessiz, sakin birisidir. aynı zamanda yeri geldiğinde bir o kadar da cani olabilecek bir yapıdadır. örneğin birisini vursa, öldürdüğünden emin olabilmek için gidip bir de kafasına sıkabilir. ama yaralı bir kediye yardım edebilmek için de herşeyi yapabilecek birisidir. soygun ya da hırsızlık gibi işlerde, çoğunlukla parayı alan kişi olmak yerine işin başka bir tarafına yardım eder.

  bu üç yakın arkadaşın, bir de yeri geldiğinde kendilerine yardım eden, onlarla suç ortaklığı yapan akrabaları ve arkadaşları vardır. ama temel kadro çoğunlukla bu üç kişidir. savaş'ın önderliğinde ve diğerlerinin desteğiyle...

  türkiye'de işsizliğin en yüksek olduğu şehir olan adana'nın hürriyet mahallesi gibi bir yerinde büyüyen bir çocuk için fazla seçenek yoktur. hayatları bir şekilde yasadışı yollara girmiştir. hırsızlık, gasp, yaralama gibi suçlardan farklı zamanlarda cezaevine girip çıkmışlardır. yaşadıkları mahallede yasadışı işlerle geçimini sağlayan bir çok grup vardır. ve tabiki bunların aralarında da bir güç dengesi vardır. bu denge de diğer her şey gibi değişime uğrar."

  yukarıda da yazıldığı gibi hürriyet mahallesinde böyle bir diziyi çekebilmek gerçekten takdir edilesi bir olay, büyük cesaret işi. umarım dizide bu mahalleyi, daha doğrusu, adanadaki bu tarz mahalleleri eksiksiz olarak yansıtılar. o vakit ıstanbul bebeleri ıstanbulun korkulacak bir yanı olmadığını, bu ülkenin en sayko adamlarının adanada olduğunu anlarlar belki.

  bu arada dizinin müziklerini bu trackten hatırlayacağınız esat bargun yapıyor.
1933 entry daha