2016 diamond league
-
diamond league'in üçüncü ayağı rabat'ın sonuçları:
kadınlar 100 m
elaine thompson (jamaika): 11.02 sn
blessing okagbare (nijerya): 11.11 sn
kerron stewart (jamaika): 11.19 sn
https://www.youtube.com/watch?v=98zjmldi944
kadınlar 400 m engelli
janeive russell (jamaika): 54.16 sn
cassandra tate (amerika birleşik devletleri): 54.69 sn
wenda theron nel (güney afrika cumhuriyeti): 54.88 sn
https://www.youtube.com/watch?v=azimxhdlyhu
kadınlar 800 m
caster semenya (güney afrika cumhuriyeti): 1:56.64 (yılın en iyi derecesi, rabat rekoru)
francine niyonsaba (burundi): 1:57.74
renelle lamote (fransa): 1:58.84
https://www.youtube.com/watch?v=oib9kds5yzi
kadınlar 5000 m
almaz ayana (etiyopya): 14:16.31 (yılın en iyi derecesi, rabat rekoru)
viola jelagat kibiwot (kenya): 14:29.50
senbere teferi (etiyopya): 14:35.09
https://www.youtube.com/watch?v=fhbbymxeb_i
kadınlar sırıkla yüksek atlama
katerina stefanidi (yunanistan): 4.75 m
nicole büchler (isviçre): 4.70 m
yarisley silva (küba): 4.50 m
https://www.youtube.com/watch?v=ol7pemvkvdq
https://www.youtube.com/watch?v=esnlws2nx1g
kadınlar gülle atma
valerie adams (yeni zelanda): 19.68 m (10 puan)
anita márton (macaristan): 18.51 m
brittany smith (amerika birleşik devletleri): 17.84 m
https://www.youtube.com/watch?v=ixhwovytya4
kadınlar 3 adım atlama
caterine ibarguen (kolombiya): 14.51 m
paraskevi papachristou (yunanistan): 14.28 m
patrícia mamona (portekiz): 14.13 m
https://www.youtube.com/watch?v=lss5eeuxwgc
https://www.youtube.com/watch?v=alooq7ofs4w
kadınlar cirit atma
madara palameika (litvanya): 64.76 m (rabat rekoru)
liina laasma (estonya): 63.65 m
kathryn mitchell (avustralya): 60.68 m
https://www.youtube.com/watch?v=wkfqqslbjqg
erkekler 110 m engelli
david oliver (amerika birleşik devletleri): 13.12 sn
orlando ortega (ispanya): 13.13 sn
antonio alkana (güney afrika cumhuriyeti): 13.28 sn
https://www.youtube.com/watch?v=jrd5nhle0kw
erkekler 200 m
alonso edward (panama): 20.07 sn
wilfried koffi (fildişi sahili): 20.35 sn
bruno hortelano-roig (ispanya): 20.36 sn
https://www.youtube.com/watch?v=2w2rqnn7yv8
erkekler 400 m
lashawn merritt (amerika birleşik devletleri): 44.68 sn (rabat rekoru)
kevin borlee (belçika): 45.26 sn
isaac makwala (botsvana): 45.38 sn
https://www.youtube.com/watch?v=jgrio_i7yso
erkekler 800 m
pierre-ambroise bosse (fransa): 1:44.51
taoufik makhloufi (cezayir): 1:44.91
amel tuka (bosna hersek): 1:45.41
https://www.youtube.com/watch?v=4fmvm6fjwpc
erkekler 3000 m su engelli
conseslus kipruto (kenya): 8:02.77 (yılın en iyi derecesi, rabat rekoru)
jairus kipchoge birech (kenya): 8:03.90
paul kipsiele koech (kenya): 8:12.33
https://www.youtube.com/watch?v=yrxm4vchhbc
erkekler uzun atlama
rushwal samaai (güney afrika cumhuriyeti): 8.38 m (rabat rekoru)
fabrice lapierre (avustralya): 8.36 m
marquise goodwin (amerika birleşik devletleri): 8.10 m
https://www.youtube.com/watch?v=kqrmeknlln8
erkekler yüksek atlama
bohdan bondarenko (ukrayna): 2.31 m
erik kynard (amerika birleşik devletleri): 2.28 m
konstantinos baniotis (yunanistan): 2.25 m
https://www.youtube.com/watch?v=wau5eunx6ue
erkekler disk atma
piotr malachowski (polonya): 67.45 m
robert urbanek (polonya): 65.04 m
zoltan kovago (macaristan): 64.42 m
https://www.youtube.com/watch?v=jeqb6axakwc
elmas puan vermeyen mücadelelerden erkekler 3000 m yarışını 7:36.85'lik yılın en iyi derecesi ile abdelaati iguider kazandı.
https://www.youtube.com/watch?v=_nvqrdshtsm
https://www.youtube.com/watch?v=8gplo8_kfgs
1500 m yarışını, 3:31.61'lik kariyer derecesi ile kenyalı timothy cheruiyot kazandı.
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap