şükela:  tümü | bugün
491 entry daha
 • dystopia ile lige dönen yırtıcı forvet!

  doksanlar sonu gittikçe düşen çıtanın ikibinlerde iyice yerlerde sürünmesi ile hep birlikte ümidi kestiğimiz efsaneden böylesine başarılı bir iş çıkması gerçekten paha biçilemez.

  iflah olmaz bir megadeth fanı olarak kesinlikle abartmıyorum bak; kendimi filan da kandırmıyorum. çıktığı günden beri tepe tepe dinliyorum albümü ve dinledikçe açılıyor, açıldıkça güzelleşiyor. düşün lan, bir megadeth albümü düşün ki şarkı geçmeden baştan sonra doya doya dinliyorsun. imkansızdı, olmuş!

  öyle ki, çevremdeki, önyargısını kırmayı başarıp meseleye uyanan birkaç arkadaşım dışında tanıdığım hemen herkes reddediyor bu albümü. hak veriyorum da. mustaine grubun imajını öyle bir yere taşıdı ki, takipçilerindeki tüm kredisini tüketti. durum bu olunca insanlar şu albümü bir tur dinlemeye bile dayanamıyor. yok adler'in sıradan davulu, yok kiko'nun olmamış solosu boklayıp duruyor.

  aga, adı üstünde, bu bir megadeth albümü, lamb of god mı bu, adler tam olarak ne yapacak diye hayal ediyordun ki? adam bizzat kendi söyledi zaten, "bir megadeth albümü nasıl gerektiriyorsa öyle çalacağım" diye. tertemiz de çalmış. log'dan alıştığımız gücünü korumuş ancak megadeth'e yakışır sadelikte ve rifflerin altını çizecek şekilde döktürmüş. daha ne isterim.
  ama esas olay kiko'da. tabii ki broderick'i hepimiz çok seviyoruz. iyi bir gitarist olmasından öte çok düzgün adam kendisi. ama megadeth için hep çok sertti be abi. yedi telli jackson elinden düşmüyordu. tamam yenilik iyidir filan ama biz hepimiz yıllardır friedman'ı özlemiyor muyuz lan? dilimizden düşmüyor adam; niye? çünkü megadeth sertse de mustaine yüzünden serttir; sen grubun lead gitarısın abi, mustaine'in sert tarzını sen melodik yapacaksın, duygusal yapacaksın aga. killing road'la büyüdük biz, melodik seviyoruz.

  işte bu noktada kiko öyle tarz bir herif ki, gruba gerçek anlamda bir hava getirmiş. adamın hem enerjik hem de latin tarzı albüme bambaşka birşey katmış. duymadan söyleseler olmaz derdim belki ama şu an dinlemelere doyamıyorum.

  kıssadan hisse, bu albümü gerçekten kaçırma be megadethçi kardeşim, bak bu devirde böyle thrash metal albümü çok zor denk gelir; mustaine bir daha böyle bir sinerji yakalayabilir mi onu bile bilmiyorum ama cidden kaçırma bu albümü. megadeth'i her şekilde çok sevdiğini biliyorum ve inan bana yıllar sonra diyeceksin ki "lan aslında bomba albümmüş, boka püsüre takılırken ıskalamışız".

  bak, koskoca nick menza yüreğimizi dağladı gitti; hayat kısa oğlum, vaktinde tadını çıkar dystopia'nın.
147 entry daha